Pfizer szykuje 3 dawkę preparatu przeciw COVID-19.

Trzecia dawka szczepionki Pfizer / BioNTech COVID-19 może „znacznie” wzmocnić ochronę przed wariantem Delta – takie wnioski sugerują najnowsze dane opublikowane w środę przez Pfizer.

Opublikowane dane sugerują, że poziomy przeciwciał przeciwko wariantowi Delta u osób w wieku od 18 do 55 lat, które otrzymały trzecią dawkę szczepionki, są ponad pięciokrotnie wyższe niż po drugiej dawce.

Czytaj także: Nowy Jork i Kalifornia będą wymagać od pracowników rządowych zaszczepienia się na COVID-19 lub cotygodniowych testów

Wśród osób w wieku od 65 do 85 lat badania Pfizera sugerują, że poziom przeciwciał przeciwko wariantowi Delta po otrzymaniu trzeciej dawki szczepionki jest ponad 11-krotnie wyższy niż po drugiej dawce.

W środę rano podczas rozmowy o wynikach firmy dr Mikael Dolsten, który kieruje światowymi badaniami, rozwojem i medycyną firmy Pfizer, nazwał nowe dane dotyczące trzeciej dawki szczepionki „zachęcającymi”.

„Naukowcy oszacowali, że otrzymanie trzeciej dawki preparatu w odstępie czasowym większym niż sześć miesięcy po szczepieniu, może zwiększyć o 100 razy siłę przeciwciał” – powiedział Dolsten w przygotowanych uwagach. „Te wstępne dane są bardzo zachęcające, ponieważ delta nadal się rozprzestrzenia”.

Zobacz: Oczekiwana średnia długość życia ludności świata

Na początku lipca firma Pfizer ogłosiła, że ​​zaobserwowała słabnącą odporność na szczepionkę przeciwko koronawirusowi, informując jednocześnie że podejmuje wysiłki w celu opracowania trzeciej dawki, która ochroni ludzi przed różnymi wariantami koronawirusa. Firma stwierdziła również, że w sierpniu będzie ubiegać się o zezwolenie na awaryjne zastosowanie trzeciej dawki preparatu w amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

„Oczekując na zatwierdzenie przez organy regulacyjne, planujemy również rozpocząć w sierpniu badanie immunogenności i bezpieczeństwa, aby ocenić zaktualizowaną wersję naszej szczepionki specjalnie zaprojektowaną w celu ukierunkowania na wariant Delta” – powiedział Dolsten.

Wspomniał, że wariant Delta jest „najbardziej zakaźnym”, jaki dotychczas widziano i obecnie stanowi około 83% zsekwencjonowanych przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj: Co mówi o Tobie Twój miesiąc urodzenia?

Decyzję o tym czy i kiedy będzie konieczna trzecia dawka preparatu, podejmą agencje takie jak FDA i CDC najprawdopodobniej już w sierpniu.

Jak radzimy sobie z upałem? SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię