Mocne zarzuty wobec gubernatora stanu Nowy Jork

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wezwał gubernatora stanu Nowego Jorku, demokratę Andrew Coumo, do podania się do dymisji.

Gubernator jest oskarżony o molestowanie kobiet. Ze śledztwa nowojorskiej prokuratury wynika, że gubernator Cuomo dopuścił się molestowania seksualnego wobec 11 kobiet, w tym swoich asystentek i ochraniającej go policjantki.

Czytaj również: Jak opracować idealny kalendarz dnia

Andrew Cuomo odrzucił wszystkie oskarżenia i zapowiedział, że nie ustąpi ze stanowiska. Jednak może zostać pozbawiony swojej funkcji w drodze impeachmentu.

Jest to kolejny skandal wokół nowojorskiego gubernatora. Pierwszy wybuchł na początku pandemii koronawirusa. Okazało się bowiem, że gubernator podjął decyzję, aby tysiące starszych osób zakażonych koronawirusem przenieść ze szpitali do domów seniora. Wskutek tej decyzji zmarło ponad pięć tysięcy osób.

Powiązane: Nowy Jork – fakty i ciekawostki

Okazało się jednak, że władze stanowe na polecenie gubernatora zaniżały liczbę ofiar. Z dochodzenia nowojorskiej prokuratury wynika, że ofiar było prawie dwa razy więcej, niż informowano. Rodziny zmarłych zapowiedziały prywatne pozwy, a gubernator tłumaczy swoją decyzję brakiem miejsc w
szpitalach. Oskarżające go rodziny uznały to tłumaczenie za skandal przypominając, ze u wybrzeży Nowego Jorku stał w ubiegłym roku pusty, wojskowy statek szpitalny.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię