Najlepsze giełdy i strony inwestycyjne kryptowalut

Kryptowaluty tak jak i akcje firm, złoto, srebro i inne inwestycje są kupowane i sprzedawana na giełdach. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami sprawdź poniższą listę giełd bitcoinów i innych altcoinów przez które możesz zainwestować.

1. Coinbase

Z siedzibą w USA, Coinbase jest jedną z największych w pełni regulowanych giełd kryptowalut. Od momentu uruchomienia w 2012 roku Coinbase ułatwił transakcje o wartości ponad 455 miliardów dolarów, a 40 milionów zweryfikowanych użytkowników posiada na platformie aktywa o wartości ponad 90 miliardów dolarów.
Coinbase pozwala kupować i sprzedawać Bitcoiny, a także ponad dwa tuziny innych kryptowalut. Obsługuje również kilka walut fiducjarnych, w tym funt brytyjski, dolar amerykański, euro i inne.
Firma uruchomiła również Global Digital Asset Exchange (GDAX), aby lepiej służyć użytkownikom, którzy handlują dużymi ilościami kryptowalut. GDAX jest teraz znany jako Coinbase Pro i oferuje różne narzędzia handlowe przeznaczone dla profesjonalnych traderów.
Oprócz standardowych funkcji wymiany, Coinbase obsługuje przelewy poza łańcuchem, co pozwala użytkownikom platformy na przesyłanie środków między sobą bez ponoszenia opłat transakcyjnych.
Wadami tej giełdy są złożona struktura opłat i śledzenie użytkowników w jaki sposób używają kryptowalut.

Opłaty wahają się od 0,99 USD do 2,99 USD w zależności od wartości zakupu w dolarach.

2. eToro

eToro to kompleksowa platforma handlowa, która umożliwia użytkownikom paranie się walutami, towarami, akcjami i kryptowalutami. Z siedzibą w Izraelu, eToro może pochwalić się milionami klientów w ponad 100 krajach.
Platforma po raz pierwszy wprowadziła handel Bitcoinami w 2013 roku, ale od tego czasu stała się bardziej wszechstronną giełdą, która oferuje różne produkty kryptowalutowe.
eToro ma dwa mechanizmy inwestowania w kryptowaluty. Możesz kupić kryptowaluty bez dźwigni finansowej, w takim przypadku aktywa bazowe są przechowywane w cold storage przez eToro w Twoim imieniu. Lub możesz handlować kryptowalutami za pośrednictwem kontraktu różnicowego (CFD), dzięki czemu nie jesteś właścicielem aktywów bazowych, ale raczej spekulujesz na jego przyszłej cenie.
Minusami eToro są złożona struktura opłat i przepływu aktywów.

Opłaty handlowe wahają się od 0,75% do 2,90%. Minimalna inwestycja wynosi 50 USD.

3. Binance

Giełda Binance została założona w 2017 roku. Kładzie duży nacisk na handel altcoinami. Binance oferuje ponad 100 różnych par handlowych pomiędzy różnymi kryptowalutami. Oferuje również wiele par fiat-crypto – pieniądz fiducjarny, który jest prawnym środkiem płatniczym, którego wartość jest powiązana z walutą emitowaną przez rząd, taką jak dolar amerykański. Para oparta na fiat działa tak samo jak para oparta na kryptowalutach, z wyjątkiem tego, że jeden z wymienianych aktywów jest walutą fiducjarną (dolary AKA lub gotówka). Innymi słowy, możesz nie tylko wymieniać gotówkę na kryptowalutę, ale możesz także wymieniać kryptowalutę na kryptowalutę na giełdach kryptowalut.
Od kwietnia 2021 r. Binance dominuje na globalnej przestrzeni giełdowej, stanowiąc znaczną część dziennego wolumenu handlu kryptowalutami. Giełda zezwala tylko na wpłaty w dolarach amerykańskich przez globalnych użytkowników za pośrednictwem SWIFT, ale umożliwia bezpośredni zakup wybranej liczby kryptowalut za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Dozwolone są depozyty przy użyciu 19 innych walut fiducjarnych, w tym euro.
Binance jest odpowiedni dla osób, które chciałyby handlować lub inwestować w mniej znane altcoiny oferując ponad 50 różnych kryptowalut do handlu.
7 stanów USAnie jest obsługiwanych przez Binance US – Nowy Jork, Connecticut, Hawaje, Idaho, Louisiana, Północna Karolina i Teksas.

Opłaty pobierane to 0,1% po stronie przyjmującego i 0,1% po stronie twórcy. To zmniejsza się wraz z wolumenem handlu do 0,02% po obu stronach transakcji. Korzystanie z natywnej kryptowaluty Binance, BNB, obniża opłaty o 25%

4. Bisq

Bisq to oprogramowanie do pobrania i zdecentralizowana wymiana bitcoinów i kryptowalut peer-to-peer. Bisq nie podlega nadzorowi, co oznacza, że ​​nikt poza użytkownikiem nie dotyka środków użytkownika ani nie kontroluje ich. Różni się to od scentralizowanych giełd, takich jak Coinbase, ponieważ Coinbase kontroluje środki użytkownika na koncie powierniczym, do którego użytkownik nie ma kluczy prywatnych. Opłaty handlowe są płatne w BTC lub BSQ (natywna kryptowaluta sieci). Bisq jest zdecentralizowaną platformą z ponad 25 różnymi opocjami płatności w tym Zelle. Bisq jest natychmiast dostępny dla każdego, kto ma komputer lub smartfon, ponieważ nie ma procesu rejestracji ani zasady KYC (Know Your Customer). To sprawia, że ​​jest idealny dla osób poszukujących prywatności, dysydentów żyjących w uciskającym reżimie lub każdego, kto nie ma żadnego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd.

W przypadku płatności za pomocą Bitcoin, koszt handlu jednym Bitcoinem wynosi 0,10% po stronie producenta i 0,70% po stronie przyjmującego. W przypadku uiszczania opłat w BSQ, opłata za handel jednym Bitcoinem wynosi 0,05% po stronie producenta i 0,35% po stronie przyjmującego.

5. Kraken

Kraken jest jedną z oryginalnych platform do handlu kryptowalutami i oferuje duży wybór monet i tokenów do handlu i inwestowania. Umożliwiają również handel z depozytem zabezpieczającym. Kraken to jedna z nielicznych platform, które pozwalają na handel DOGE i innymi, bardziej ryzykownymi tokenami. Kraken oferuje ograniczoną sekcję monet i tokenów klientom z USA w porównaniu z klientami międzynarodowymi. Kraken umożliwia handel bezpośrednio z waluty fiducjarnej na kryptowalutę. Oferuje również ponad 50 kryptowalut dostępnych do handlu.

Możesz również kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej, ale jest to najbardziej kosztowna metoda. Obowiązuje opłata 3,75% + 0,25 USD. Aby używać waluty fiducjarnej, musisz przejść weryfikację KYC (poznaj swojego klienta). KYC wymaga weryfikacji Twojej tożsamości. Po otwarciu konta nie możesz wypłacić środków przez 72 godziny. Opłaty za handel wahają się od 0% do 0.26%.

6. Crypto.com

Crypto.com to jedna z największych i najszybciej rozwijających się giełd kryptowalut. Ma siedzibę w Hongkongu, ale oferuje mnóstwo wsparcia dla klientów z USA. Oferują dostęp do ponad 90 tokenów i monet na całym świecie oraz 50 tokenów i monet, jeśli osoba inwestująca jest w Stanach Zjednoczonych. Ponadto Crypto.com oferuje solidne stawki na swoich kontach oszczędnościowych kryptowalut. Jedyną poważną wadą jest to, że obecnie jest oparty tylko na aplikacji, nie ma platformy komputerowej.

Opłaty po stronie producenta są od 0,036% do 0,10% i 0,090% do 0,16% po stronie przyjmującego.

7. Bittrex

Platforma powstała w 2013 roku w Seattle. To jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza platforma wymiany kryptowalut pod względem bezpieczeństwa. Warto zaznaczyć, że nigdy nie doświadczyli naruszenia bezpieczeństwa, co nie jest typowe w świecie kryptowalut. Bittrex oferuje atrakcyjne wolumeny handlowe, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i wiele par walutowych. Wszystkie wypłaty i depozyty muszą być dokonywane przelewem.

Bittrex działa z jedną opłatą transakcyjną w wysokości 0,25 procent.

8. Gemini

Konkurując bezpośrednio z innymi wiodącymi giełdami kryptowalut, takimi jak Kraken i Coinbase, Gemini pozwala swoim użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać podstawowe kryptowaluty, takie jak bitcoin i eter, oraz wymieniać je między sobą i na waluty fiducjarne. Gemini oferuje handel między BTC / USD, ETC / USD i ETF / BTC. Obecnie zakupy za pomocą karty kredytowej, karty debetowej, gotówki lub czeku nie są dostępne. Klient musi połączyć konto bankowe i zainicjować przelew bankowy lub wpłatę ACH z lokalnego banku w Stanach Zjednoczonych lub banku międzynarodowego w celu spełnienia wymogów handlowych.

Gemini pobiera opłaty 0,50% za transakcję plus stałą opłatę za transakcje poniżej 200 USD lub 1,49% za transakcje powyżej 200 USD, 3,49% za zakup kartą debetową lub kredytową.

9. BlockFi

BlockFi jest depozytariuszem kryptowalut, który umożliwia swoim klientom zaciąganie pożyczek w USD w zamian za ich kryptowaluty.
BlockFi to platforma inwestycyjna kryptowalut, która pozwala ci pożyczać i zarabiać na twoich zasobach. Ponadto zamiast sprzedawać swoje monety i żetony, możesz również pożyczać pod zastaw swoich zasobów. Jeśli chcesz tylko zatrzymać swoje tokeny, możesz po prostu pozwolić im zarabiać dla siebie.

10. SoFi Invest

Łatwa w użyciu platforma do handlu kryptowalutami. Od września 2019 roku firma inwestycyjna SoFi oferuje również możliwość handlu kryptowalutami, w szczególności Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic i Litecoin. Platforma wykorzystuje Coinbase do obsługi wszystkich transakcji kryptograficznych w imieniu swoich użytkowników.

11. Robinhood

Jedna z najtańszych platform handlowych, która oferuje również kryptowaluty. Robinhood zaistniał na scenie usług finansowych w 2015 roku dzięki bezprowizyjnemu obrotowi akcjami i funduszami ETF. Dzięki podejściu mobile-first i obietnicy, że inwestycja będzie łatwa i niedroga, platforma szybko spodobała się zarówno nowym, jak i doświadczonym traderom. Handel kryptowalutami przez Robinhood jest dostępny tylko dla użytkowników z USA, a zakupionej kryptowaluty nie można przenosić do portfeli nieprzechowalnych ani wykorzystywać do dokonywania jakichkolwiek płatności.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię