Szef MON spotkał się z polskimi żołnierzami w USA

Foto: Twitter @MON_GOV_PL

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że kontrakt na zakup systemów rakietowych PATRIOT realizowany jest terminowo i systemy te zostaną dostarczone do Polski do końca przyszłego roku.

Przebywający w Stanach Zjednoczonych szef resortu obrony odwiedził bazę Fort Sill w Oklahomie, w której polscy żołnierze szkolą się z obsługi tych wyrzutni.
Mariusz Błaszczak powiedział, ze jest pod wrażeniem nie tylko systemu szkolenia, lecz także podejścia polskich żołnierzy do swoich obowiązków. „Nasi żołnierze korzystają z wiedzy doświadczonych wykładowców, żołnierzy US Army, którzy sami obsługiwali Patrioty w warunkach bojowych” – ocenił.

Zobacz: Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

Minister obrony poinformował, że mimo pandemii COVID-19 dostawy baterii PATRIOT będą realizowane terminowo, a Polska przygotowuje infrastrukturę na ich przyjęcie. Mariusz Błaszczak dodał, że zakup przez Polskę amerykańskich systemów obrony rakietowej podnosi o kilka poziomów zdolności polskiego wojska.

Po wizycie w bazie Fort Sill minister udaje się do fabryki Lima Army Tank Plant w Ohio. W niej produkowane są nowoczesne czołgi Abrams. Mariusz Błaszczak dodał, że transakcja na zakup tych czołgów jest bliska realizacji. „Wszystko jest na dobrej drodze. Zakładamy, że w przyszłym roku pierwsze egzemplarze Abramsów trafią do Polski” – dodał.

Czytaj również: Najpopularniejsze polskie regionalizmy

Jutro minister Mariusz Błaszczak odsłoni pamiątkową tablicę poświęconą Bitwie Warszawskiej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii oraz złoży kwiaty na mogiłach polskich oficerów.

Jakie polskie dania dla Amerykanów?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię