Do listy najbogatszych ludzi według „Forbes 400” dołączyło 7 krypto-miliarderów

Po raz pierwszy w historii legendarnej listy Forbes 400, wśród miliarderów znalazło się siedmiu, którzy zbudowali swoją fortunę w świecie kryptowalut. Dodatkowo sześciu z nich to miliarderowi nowicjusze.

Łączna wartość sześć nowicjuszy to 55,1 miliarda dolarów. Prawie połowa tej kwoty, 22,5 miliarda dolarów, należy do jednego człowieka – 29-letniego prezesa giełdy kryptowalut FTX, Sama Bankmana-Frieda. W ciągu dwóch lat Bankman-Fried zbudował jedną z największych platform transakcyjnych w branży, przetwarzając dziennie 13,8 miliarda dolarów w transakcjach.

Zobacz także: Sekrety bogatych ludzi – tych słów od nich nie usłyszysz!

Oto pełna siódemka:

7. Jed McCaleb

Wartość netto: 3 miliardy dolarów

McCaleb był wczesnym pionierem w przestrzeni blockchain. Pomógł uruchomić trzy znane firmy kryptograficzne, w tym Ripple i pierwszą dużą giełdę bitcoinów – Mt. Gox, którą sprzedał, zanim została zhakowana. Większość bogactwa McCaleba pochodzi z jego udziałów w XRP jako współzałożyciela Ripple.

6. Fred Ehrsam

Wartość netto: 3,5 miliarda dolarów

Ehrsam jest współzałożycielem Coinbase. Założył ją wraz z Armstrongiem w 2012 roku. Opuścił firmę w 2017 roku, ale pozostaje członkiem zarządu. Kieruje również firmą inwestycyjną Paradigm.

Czytaj także: Co to jest blockchain?

5 i 4 Cameron Winklevoss i Tyler Winklevoss

Wartość netto: 4,3 miliarda dolarów każdy

W kwietniu bliźniacy założyciele giełdy kryptowalut Gemini znaleźli się na okładce magazynu Forbes 2021 World’s Billionaires, która została sprzedana jako niezamienny token. Zatytułowany „Merchants of the Metaverse” przyniosła 333 333 USD na aukcji na ich cyfrowej platformie artystycznej Nifty Gateway.

3. Chris Larsen

Wartość netto: 6 miliardów dolarów

Jedyny weteran na liście, współzałożyciel i prezes Ripple. Od zeszłego roku powiększył swoją fortunę o 3,3 miliarda dolarów, gdy wartość tokena XRP wzrosła, pomimo toczącej się batalii prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, która oskarża Ripple o naruszenie prawa dotyczącego papierów wartościowych. 57-letni Larsen posiada przeszło 5 miliarda sztuk tej kryptowaluty.

Czytaj też: Najlepsze portfele na kryptowaluty 2021 roku

2. Brian Armstrong

Wartość netto: 11,5 miliarda dolarów

35-letni dyrektor generalny i współzałożyciel największej giełdy kryptograficznej w USA, Coinbase, stale powiększał swoje. Armstrong posiada około 19% w Coinbase.

1. Sam Bankman-Fried

Wartość netto: 22,5 miliarda dolarów

29-letni absolwent MIT jest założycielem Alameda Research i giełdy FTX. Jest jak dotąd najbogatszym kryptomiliarderem. W 2020 roku przekazał 5 milionów dolarów na kampanię prezydencką Joe Bidena i trafił na pierwsze strony gazet. Najbogatszy miliarder Crypto podwoił swoją fortunę po zamknięciu transakcji FTX o wartości 900 milionów dolarów. Większość jego majątku jest powiązana z kapitałem i tokenami FTX (FTT).

Gdzie najlepiej ulokować oszczędności podczas wzrostu inflacji

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię