Związki a poszczególne znaki zodiaku

Wybór życiowego partnera nie powinien być przypadkiem – to złożony proces, na który składają się uczucia, skłonności, cechy charakteru, atrakcyjność.

Cennym elementem tej układanki wydaje się wiedza ukryta w astrologii, z której możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat wybranego przez nas partnera. Każdy znak zodiaku ma przypisane pozytywne i negatywne cechy charakteru, przypisane mu są poszczególne upodobania i zachowania. Niektóre znaki wyróżniają się cierpliwością inne wręcz wybuchowością. Nawet jeśli nie traktujemy poważnie horoskopów, wskazówki zawarte poniżej potraktować możemy jako podpowiedź bądź zabawę.

Czytaj również: Osiem zmian, które pomogą ci osiągnąć pełny potencjał

Baran

Cechy pozytywne: zawziętość; dużo energii; życiowa zaradność; ambicja; samodzielność.

Cechy negatywne: zazdrość; nastawienie na własne potrzeby; niecierpliwość; porywczość; trudności z wyczuciem sytuacji (taktu); samouwielbienie; łatwość wpadania w gniew; niekonsekwencja; brak krytycyzmu; nieumiejętność pracy zespołowej; egoizm; przesadny upór; lekkomyślność; awanturnictwo;

Na co zwrócić uwagę: nie wystawiaj barana na próbę „konkurencji”, której nie znosi – wszystkie niejasne sytuacje damsko-męskie mogą go łatwo sprowokować i wpędzić w złość. Lepiej być szczerym i mówić o wszystkim. Baran nie lubi czekać, jeśli umawiasz się z nim na jakiś termin – dotrzymuj go.

 

Byk

Cechy pozytywne: zdolności artystyczne; wyczucie stylu; umiłowanie piękna; stałość uczuciowa; umiejętność współpracy; oszczędność; harmonijność; ambicja materialna; odwaga w obronie bliskich; lojalność.

Cechy negatywne: niechęć do zmian; flegmatyczność; upór; folgowanie zmysłom; skąpstwo; zaborczość; brak umiaru w jedzeniu piciu; zazdrość; pamiętliwość; brak elastyczności; chęć posiadania drugiej osoby na wyłączność.

Na co zwrócić uwagę: nie naciskaj i nie pośpieszaj. Byki lubią mieć czas na zastanowienie się.

Czytaj również: 10 sposobów, aby twój jutrzejszy dzień był lepszy

Bliźnięta

Cechy pozytywne: radość z życia; optymizm; elastyczność; łatwość wybaczania; tolerancyjność; inteligencja; komunikatywność; elokwencja; błyskotliwość; łatwość uczenia się języków; zdolności mediatorskie; otwartość na innych.

Cechy negatywne: gadatliwość; bałaganiarstwo; spóźnialstwo; rozkojarzenie; niesłowność; rozdrobnienie swoich talentów; chaotyczność w działaniu; niespójność w poglądach; zamiłowanie do plotek; ostry i cięty język.

Na co zwrócić uwagę: ironia i sarkazm są ich główną bronią. Nie warto ich prosić o dyskrecję – mają trudności w dochowaniu tajemnicy. Raczej unikaj mówienia im wprost o zobowiązaniach.

Rak

Cechy pozytywne: ciepło emocjonalne; czułość; rodzinność; umiejętność budowania i podtrzymywania trwałych więzi; zdolności kulinarne; opiekuńczość; przeczuwanie na odległość; jasnowidzenie; dobra ręka do kwiatów i zwierząt empatia; dbałość o bezpieczeństwo; umiejętność słuchania.

Cechy negatywne: panikowanie; zajadanie emocji pożywieniem; skłonność do wymyślania czarnych scenariuszy; reagowanie nieadekwatnie do sytuacji; niechęć do nowości; zazdrość o partnera; zaborczość emocjonalna; pesymistyczne nastawienie; osaczanie potomstwa; hipochondria; częste nawiązywanie do przeszłości.

Na co zwrócić uwagę: nie krytykuj członków rodziny raka, nie naciskaj, ograniczaj dzielenie się z nim swoimi przypuszczeniami na temat „złych rzeczy”.

Czytaj: Co Twoja grupa krwi mówi o Twoim zdrowiu i osobowości?

Lew

Cechy pozytywne: gotowość do działania; odwaga; szlachetność; kreatywność; energia zapał do tworzenia; uzdolnienia aktorskie i artystyczne; zamiłowanie do sztuki i piękna; gracja; honorowość; atrakcyjność fizyczna; ambicje życiowe; wspieranie akcji charytatywnych.

Cechy negatywne: przekonanie o własnej wyższości; bufonada; zazdrość o sukcesy innych; chęć pokazania swojej racji; uwielbienie przepychu; skłonność do hazardu; życie ponad stan; nadmierna egzaltowanie; podporządkowanie sobie partnera; obrażalskość; wymuszanie przytakiwania na otoczeniu; przekonanie o własnej nieomylności; udawanie zachowań (aktorstwo emocjonalne).

Na co zwrócić uwagę: nie bądź skromny w obecności lwa, nie proś go by zachował umiar. Lwy lubią jak im się przytakuje – czasami warto to robić dla ich własnej satysfakcji.

Zobacz: 10 produktów, które pozwolą ci wrócić do dobrej formy

Panna

Cechy pozytywne: zdolności organizacyjne; oszczędność; pracowitość, umiłowanie porządku; umiejętność planowania; czystość; pracowitość; analityczny umysł; punktualność; zdolności detektywistyczne;; obowiązkowość; konsekwencja; dbałość o higienę.

Cechy negatywne: uszczypliwość; krytyczność; chłód emocjonalny; niechęć do spontaniczności; skąpstwo; nadmierny perfekcjonizm; pracoholizm; wyrachowanie; kalkulowanie (np. czy znajomość się opłaca); rutyna; hipochondria; dyscyplina ponad wszystko; bigoteria; pruderyjność; fobia na punkcie czystości.

Na co zwrócić uwagę: dbaj o czystość i nie zostawiaj po sobie bałaganu. Staraj się być oszczędny przy pannie – a zaimponujesz jej.

Zobacz także: Jak przestać przejmować się tym, co mówią o nas inni?

Waga

Cechy pozytywne: zdolność przewidywania; inteligencja; wrodzona dyplomacja; erudycja; umiejętności psychologiczne; wyczucie stylu; zainteresowanie sztuka i umiłowanie piękna; dobre maniery; taktowność; świetna prezencja; dobry gust;

Cechy negatywne: zmienność poglądów; niezdecydowanie; rozleniwienie; niepewność swojej racji; unikanie konfrontacji; brak konsekwencji; brak odwagi do mówienia wprost; odkładanie spraw na później.

Na co zwrócić uwagę: nie naciskaj na zajęcie stanowiska w konflikcie; nie proś o pomoc w podjęciu decyzji.

Czytaj również: Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

Skorpion

Cechy pozytywne: pracowitość; wierność; perfekcyjność; oszczędność; cierpliwość; zdolności organizacyjne; troska o zdrowie; intuicja; umiejętności psychologiczne i psychoanalityczne; charyzma dedukcja; skłonność do poświęcania swojego zdrowia i życia dla najbliższych; duża witalność; autoregeneracja; silna wola; przenikliwość samokontrola.

Cechy negatywne: zazdrość, zawiść; chęć posiadania partnera na własność; zaborczość; podporządkowanie otoczenia; nadmierna kontrola; nadużywanie swojej pozycji; stosowanie manipulacji; nadmierna seksualność; umiłowanie władzy; uzależnianie innych od siebie; skłonność do autodestrukcji.

Na co zwrócić uwagę: nie proś o to aby zapomniał przewinienia z przeszłości. Uszczęśliwisz skorpiona jeśli oddasz się pod jego opiekę.

 

Strzelec

Cechy pozytywne: radość z życia; pozytywne podejście, niezmordowana aktywność optymizm; szczerość; bezpośredniość; prostolinijność; wierność ideałom; życzliwość; odwaga; chęć dzielenia się swoimi zasadami; szczodrość.

Cechy negatywne: brak krytycyzmu; nierealne spojrzenie na rzeczywistość; przesadny optymizm; zachowywanie się nieadekwatnie do sytuacji; brak konsekwencji; szybkie nudzenie się; wybuchowość; nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu; grubiaństwo; skłonność do przesadzania.

Na co zwrócić uwagę: bądź zawsze szczery, strzelec nienawidzi kłamstwa. Nie odmawiaj strzelcowi kiedy wręcza prezent – sprawisz mu tym przykrość.

Zobacz też: 12 nawyków oszczędnych ludzi

Koziorożec

Cechy pozytywne: zdyscyplinowanie; konkretność; precyzyjne cele życiowe; ambicja; chęć zapewnienia bliskim życia na poziomie; odpowiedzialność; dbałość o dokumenty i sprawy finansowe.

Cechy negatywne: nadmierne przywiązanie do zasad; życie przeszłością; pracoholizm; chłód emocjonalny; niedostępność; literalność; wyniosłość; stawianie barier; umiłowanie sukcesu; sztywność towarzyska; hamowanie własnych emocji; przesadne zwracanie uwagi na to, co powiedzą ludzie.

Na co zwrócić uwagę: nie namawiaj do zwierzeń, ciesz się z jego sukcesów.

Czytaj również: 70 rzeczy za które warto być wdzięcznym

Wodnik

Cechy pozytywne: niestandardowość; oryginalność; innowacyjność; otwarty umysł; pracowitość; pragmatyzm; zdolności techniczne; logiczne myślenie; twórczość; waleczność; niekonwencjonalność; kreatywność; idealizm; nowatorstwo; wierność; błyskotliwość; tolerancyjność; zdolności manualne; dobre pomysły.

Cechy negatywne: złośliwość; brak umiaru; przewrotność; walka ze schematami; chęć bycia oryginalnym zawsze i wszędzie; nadmierna ekscentryczność; wierność ideałom, nie człowiekowi; uszczęśliwianie na siłę.

Na co zwrócić uwagę: Nie namawiaj wodnika do tego aby zrezygnował z czegoś w co się zaangażował.

Zobacz: Cztery rodzaje minimalizmu

Ryby

Cechy pozytywne: empatia; wrażliwość; romantyczność; zdolność do poświęcenia się dla innych; twórczość; kreatywność; poszukiwanie ideału; umiłowanie sztuki i piękna; słuch absolutny; zdolności do jasnowidzenia; umiejętność pocieszania innych i poprawiania im nastroju;

Cechy negatywne: chaotyczność; bujanie w obłokach; zagubienie; nierealne podejście do życia; niesłowność; robienie z siebie ofiary; niezaradność życiowa; użalanie się nad sobą; nieporadność; zdawanie się na innych; bałaganiarstwo; niedokańczanie zaczętych czynności; słaba wola i skłonność do nałogów; brak samodyscypliny; uleganie zewnętrznym wpływom.

Na co zwrócić uwagę: staraj się unikać krytykowania ryb i proszenia ich o zaprzestanie panikowania. Są nadwrażliwe i wszystko przeżywają dużo silniej.

Szczęście jako efekt uboczny poniższych czynności

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię