Wiedźmin – sezon 2 już wkrótce na platformie Netflix!

Fani ekranizacji Wiedźmina w wydaniu Netflixa odliczają dni do premiery drugiego sezonu serialu stworzonego w oparciu o sagę polskiego autora – Andrzeja Sapkowskiego.

Zanim próby ekranizacji wiedźmina podjął się Netflix, fani bohatera mogli cieszyć oczy jedynie polskimi produkcjami. Film „Wiedźmin” trwał lekko ponad 2 godziny i zadebiutował 9 listopada 2011 roku z Michałem Żebrowskim w roli głównej – wiedźmina Geralta z Rivii. Film zyskał niestety niewielu sympatyków… Dlaczego? W 2002 roku wyemitowano serial o dokładnie takiej samej nazwie z taka samą obsadą.

Czytaj również: Piłka z filmu “Cast Away: Poza światem” sprzedana. Nikt się nie spodziewał że osiągnie taką cenę

Oglądając kinową wersję (film) odnosiło się wrażenie, że z serialowych zdjęć powycinano materiał aby zlepić jedno wielki streszczenie z kieszeni wchodzącym do kina widzom. Oceny poszczególnych odcinków polskiego serialu wahają się pomiędzy 6 a 7 w 10 punktowej skali. Pomimo, że polska produkcja nie dysponowała wielomilionowym budżetem, czasami raziła skromnością efektów, scenerii i charakteryzacji wypadła całkiem nieźle.

 

Netflixowy Wiedźmin zadebiutował w 2019 roku, liczył 8 odcinków, każdy po ok 50 minut; łączny budżet sezonu pierwszego szacuje się na 70-80 mln dolarów. Pomimo iż fani Sapkowskiego i jego dzieł opowiadających o wiedźminie podchodzili do serialu z rezerwą, serial odniósł ogromny sukces – pozyskując serca milionów widzów z całego świata. Pozostawił także ogromny głód o dalszy ciąg historii – fani serialu od dłuższego czasu oczekiwali informacji o kolejnym sezonie. Od niedawna mogą spać spokojnie – Podczas konwentu „Lucca Comics & Games” zorganizowanego we Włoszech reprezentujący serial Wiedźmin: Lauren Schmidt Hissrich, członkowie obsady: Joey Batey (Jaskier) i Kim Bodnia (Vesemir) oraz scenograf Andrew Laws zaprezentowali zwiastun i plakat drugiego sezonu, który swoją premierę będzie miał już 17 grudnia bieżącego roku.

Zobacz: 23 strony internetowe z rabatami i kuponami zniżkowymi

W drugim sezonie Wiedźmina – Geralt Z Rivii jest przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o wzgórze Sodden, zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze znane mu miejsce – Kaer Morhen – dom z czasów jego dzieciństwa. Podczas gdy poza murami toczy się wojna królów, ludzi, elfów i demonów o panowanie nad kontynentem – Geralt musi bronić dziewczyny przez tajemniczą mocą, którą skrywa w sobie księżniczka.

KULTURA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię