Oddaj swoją twarz i zarób 280 000 dolarów!

Instagram:Promobot

Promobot, firma zajmująca się robotyką, zaoferowala 280 000 honorarium osobie, która chciałaby zrzec się praw do swojej twarzy i głosu.  Miałyby być one używane w wyprodukowanym przez firmie robocie.

Siedziba Firmy Promobot mieści się w Rosji i jest znana na całym świecie z tworzenia hiperrealistycznych, podobnych do ludzi robotów. Jak donosi Newsweek, 2 lata temu firma wypuściła „Androida Robo-C”, niestandardowego robota, który może być wzorowany na wyglądzie dowolnego człowieka.

„Każdy będzie teraz mógł zamówić robota o dowolnym wyglądzie – do użytku profesjonalnego lub osobistego” – powiedział w oświadczeniu Aleksiej Iuzhakow, prezes zarządu Promobot

Teraz firma opracowuje „humanoidalnego robota-asystenta, który sprawdzi się w hotelach, centrach handlowych i innych zatłoczonych miejscach”. Dodając więcej szczegółów, przedstawiciele firmy oświadczyli, że ​​„zamówienie na nowego robota zostało złożone przez amerykańską firmę dostarczającą rozwiązania na lotniska, centra handlowe i sklepy detaliczne w Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie”. Dodali również, że robot z twarzą wybranego kandydata „rozpocznie swoją działalność w 2023 roku”.

„Nasza firma rozwija technologie w dziedzinie rozpoznawania twarzy, a także mowy, autonomicznej nawigacji, sztucznej inteligencji i innych obszarów robotyki” – poinformowała firma w komunikacie prasowym. „Od 2019 roku aktywnie produkujemy i dostarczamy na rynek roboty humanoidalne. Nasi nowi klienci chcą rozpocząć projekt na dużą skalę, a w tym celu muszą uzyskać licencję na nowy wygląd robota, aby uniknąć opóźnień prawnych.”

 

 

Co ciekawe, firma nie miała problemów z nakłonieniem ludzi do składania podań.

„Firma Promobot chce podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na udział w projekcie. Otrzymaliśmy ponad 20 000 zgłoszeń, a nasz klient zdecydował się zawiesić nabór wniosków. Dziękujemy wszystkim uczestnikom” – czytamy w komunikacie na jego stronie internetowej.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię