Cenne stare przedmioty, które zasilą twój budżet

Sprawdź pudła w piwnicy i na poddaszu, zajrzyj do każdej szafy. Może okazać się, że pod warstwą kurzu kryją się cenne przedmioty, które zasilą twój budżet.

1. Mapa Disneylandu z lat 70. XX wieku – do 100 USD

Jeśli znasz kogoś, kto odwiedził park Disneya w latach 70., spytaj czy nadal posiada mapę parku. Kolekcjonerzy są gotowi zapłacić 100 USD za jedną.

2. Moneta In-N-Out Burger – 100 USD

Firma In-N-Out była znana z rozdawania żetonów podczas swoich wydarzeń promocyjnych. Żetony te można wymienić na darmowego burgera w sieci fast-foodów. Kolekcjonerzy zapłacą do 100 USD za rzadsze monety In-N-Out oraz do 50 USD za tokeny promocyjne firmy.

 

3. Zabawki McDonald’s Happy Meal – 130 USD

Zabawki Happy Meal zwykle po krótkim czasie trafią na wysypisko. Jeśli zdarzyło ci się zachować niektóre bardziej unikalne z nich i nadal przetrzymujesz je w oryginalnym opakowaniu, możesz je sprzedać na eBay. Kolekcje zapieczętowanych, starszych zabawek Happy Meal sprzedawane są za około 130 USD, podczas gdy za nowsze kolekcje można otrzymać 40 USD.

4. Telefon z przyciskiem ATC Mickey Mouse – 150 USD

Kolekcjonerzy zawsze wydają się chętni do kupowania dobrze zachowanych przedmiotów firmy Disney. Ten telefon z przyciskiem myszy ATC Mickey z 1976 roku jest wart 150 dolarów.

5. Pudełko płatków Jerry Rice Wheaties – 155 USD

„All time NFL touchdown record holder collectors’ edition” – to unikalne pudełko z płatkami osiąga ceny do 155 USD na eBay. To wydanie kolekcjonerskie podpisane jest przez samego Jerry’ego Rice’a.

6. Gap OM Eau de Toilette – 225 USD

Tanie perfumy firmy Gap można było kupić za 20 USD. W 2001 roku firma przestała je produkować. Dzisiaj stały się przedmiotem kolekcjonerskim, za butelkę których można otrzymać 225 USD.

7. Radio-budzik Panasonic z klapką – 300 USD

Ten radio-budzik z klapką był głównym przedmiotem w filmach takich jak „Powrót do przyszłości” i „Dzień świstaka”. Okazuje się, że kolekcjonerzy są gotowi zapłacić zaskakującą kwotę za ten radio-budzik firmy Panasonic, bo aż 300 USD.

8. Szklana zastawa stołowa – 306 USD

Większość z nas ma w szafce szklane stare naczynia zbierające kurz. Warto sprawdzić, czy nie są z okresu Wielkiego kryzysu – 1929 do 1933. Dodatkowo, jeśli są w kolorach różowym, kobaltowym lub zielonym można je sprzedać za przyzwoitą kwotę.

9. Pyrex – 369 USD

Te praktyczne i nie wyróżniające się niczym specjalnym naczynia są bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów. Szczególnie poszukiwane są pojemniki na masło.

10. Stare butelki perfum – 400 USD

Cena, jaką można zażądać za starą butelkę perfum, zależy od rodzaju szkła, producenta szkła, jego oryginalności i wieku. Butelki z zabytkowymi perfumami często kosztują około 400 dolarów.

 

11. Figurki My Little Pony – 496 USD

My Little Pony powstał w latach 80. ubiegłego wieku i od tego czasu liczba fanów stale rośnie. Miłośnicy kucyków są gotowi zapłacić duże pieniądze za pojedyncze zabytkowe kucyki i to nawet bez oryginalnego opakowania.

12. Vintage lunchboxy z Mickey Mouse  – 1000 USD

Stare pojemniki Mickey Mouse na drugie śniadanie bądź lunch są w cenie. Lunchboxy z Myszką Mickey z lat 50. sprzedają się za 1000 dolarów.

30 pomysłów na pasywny dochód

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię