Świąteczne zakupy – okazja dla złodzieja

Ostatnie przedświąteczne zakupy są często okazją dla złodzieja – ostrzega policja.

Często w pośpiechu świątecznych przygotowań klienci sklepów nie pamiętają o zabezpieczeniu swoich portfeli. Na takie okazje czekają kieszonkowcy. Wykorzystują większą liczbę klientów w sklepach i galeriach handlowych.

Powinniśmy chronić swoje pieniądze przed sklepowymi złodziejami. Chodzi o trzymanie portfela w wewnętrznej, przedniej kieszeni kurtki czy marynarki, a w przypadku kobiet o noszenie zapiętej torebki z przodu, aby ograniczyć do niej dostęp złodziejowi.

Uważajmy też na fałszywe wiadomości wysyłane na telefony komórkowe czy konta mailowe, aby wyłudzić pieniądze. Mogą być to na przykład sms-y z rzekomymi informacjami o przesyłce pocztowej. Dzięki zamieszczonemu w takiej wiadomości linkowi przestępcy potrafią zainfekować nasz smartfon i uzyskać dostęp do konta bankowego. Musimy usunąć taką wiadomość, żeby choćby przypadkiem nie uruchomić wirusa.

Przypominamy też o zabezpieczeniu swojego domu przed wyjazdem na święta. Opuszczone mieszkania padają często łupem włamywaczy, którzy korzystają z nieobecności domowników.

Świąteczne sytuacje najczęściej wywołujące stres i depresję

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię