Dlaczego warto odwiedzić New York City?

Jeśli nigdy nie byłeś to musisz koniecznie się tam wybrać, przynajmniej jeden raz. Miasto Nowy Jork to inspiracja, szansa na spełnienie najskrytszych marzeń oraz niesamowita różnorodność i energia. To również miejsc historycznych budynków i wydarzeń, wspaniałych muzeów, galerii i parków.

Oto 18 powodów, dla których warto polubić i zobaczyć NYC:

1. Drapacze chmur

Wybierz się na spacer ulicą Manhattan z górującymi nad tobą drapaczami chmur. Od zabytków z lat 30. XX wieku, takich jak Empire State Building i Chrysler Building, po One World Trade Center (znane również jako Freedom Tower), ukończone w 2013 roku, te gigantyczne piękności każdy powinien zobaczyć z bliska choć raz w życiu.

 

2. Taras widokowy na Empire State Building

Taras widokowy na świeżym powietrzu otacza iglicę budynku, zapewniając 360-stopniowy widok na Nowy Jork, Brooklyn, Queens i nie tylko. W najpogodniejsze dni to miejsce oferuje widok na sześć stanów: New Jersey, Pensylwanię, Connecticut, Massachusetts i Delaware.

3. Jedne z najlepszych muzeów i galerii sztuki na świecie

Scena artystyczna Nowego Jorku nie ma sobie równej. Metropolitan Museum of Art, Museum of Modern Art, Guggenheim i inne muzea prezentują wspaniałą sztukę z całego świata, a galerie w Lower East Side i Chelsea promują nowe talenty.
W Nowy Jork City znajdują się również Muzeum Historii Naturalnej, Louis Armstrong House Museum, Tenement Museum przedstawiające historię imigrantów z Lower East Side, Air & Space Museum, a nawet Museum of Sex.

4. Pokazy na Broadwayu

Słynny na całym świecie Broadway składa się z 41 teatrów głównego nurtu skupionych w pobliżu Times Square. Na Broadwayu pojawia się szeroka gama najlepszych programów – od klasycznych hitów, takich jak Hamilton i Oklahoma, po współczesne sensacje, takie jak Mamma Mia, Lion King i Les Misérables.

5. High Line Park

Gęsta betonowa dżungla Manhattanu ma kilka oaz, jedną z nich jest High Line. Otwarty w 2014 roku to wąski park publiczny o długości 1,45 mili, który znajduje się na starym torze kolejowym podwyższonej linii towarowej West Side New York Central Railroad. Biegnie od Gansevoort Street w Meatpacking District do 34th Street. High Line oferuje widok na rzekę Hudson, ogrody i przestrzeń artystyczna z instalacjami artysytcznymi, wystawami ogrodniczymi i muralami.

6. Central Park i Prospect Park

Oba parki mają ogrody zoologiczne, jeziora, dziesiątki tysięcy drzew i wspaniałe łąki, ringi do jazdy na łyżwach i gry w hokeja, baseny, trasy do wędrówek i miejsca na piknik.
Central Park położony jest w środku Manhattanu. Jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc w mieście. W parku znajdują się – Strawberry Fields, gdzie upamiętniono Johna Lennona, rzeźba z brązu Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla. czy Fontanna Bethesda.

7. Times Square

Energia, różnorodność, gwar, błyski neonów. Serce Nowego Jorku. Odwiedź Toys R Us, Lazer Park, MTV Total Request Live, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud , Hard Rock Cafe.

8. Jedna z najlepszych scen kulinarnych na świecie

Tam znajdziesz mieszankę starej kuchni europejskiej i azjatyckiej z najnowocześniejszą kuchnią światową. NYC oferuje restauracje Michelin i skromne jadłodajnie czy wózki z hot-dogami od ulicznych sprzedawców. Kosmopolityczne miasto odzwierciedla globalną kulturę kulinarną serwując dania z 60 kuchni międzynarodowych.

9. Washington Square Park

Położony u podnóża Piątej Alei park graniczy z Washington Square North, East, South i West. Główne cechy parku to łuk – Washington Square Arch, duża fontanna i rzeźby. Jedną z nich jest rzeźba Georga Washingtona. W parku znajdują się placez abaw dla dzieci, ogrody, ścieżki spacerowe, plac do gry w szachy i scrabble, ławki parkowe, stoły piknikowe, pamiątkowe rzeźby i dwa wybiegi dla psów.

 

10. Manhattan

Manhattan to epicentrum Nowego Jorku, w którym znajduje się słynny na całym świecie Central Park, Statua Wolności, Times Square, Empire State Building i inne atrakcje. To zdecydowanie jedno z najbardziej różnorodnych i najpiękniejszych miast do odwiedzenia.

11. Stolica światowych marek

Jak zakupy to tylko w NYC. Udaj się na Fifth Avenue i Madison Avenue na ekskluzywne zakupy, zajrzyj do uroczych butików w Meatpacking Districts lub zrób zakupy na Brooklyn Flea Market.

12. Życie nocne

Nowy Jork nazywany jest „miastem, które nigdy nie śpi” i nie bez powodu. Tysiące klubów nocnych, pubów, karaoke barów, kabaretów, klubów komediowych i imprez ulicznych – dostosowanych do odbiorców w każdym wieku. Kluby nocne w Chelsea i Brooklynie są otwarte do wczesnych godzin porannych, w których można przetańczyć całą noc.

13. Grand Central Terminal

Nie można przegapić piękna tego słynnego budynku Beaux Arts w Nowym Jorku, niezależnie od tego, czy przyjedziesz pociągiem, czy nie. Zbudowany w latach 1903-1931 Grand Central Terminal jest oszałamiający.

14. Brooklyn Bridge

Most Brooklyn spośród 789 nowojorskich mostów najbardziej charakterystyczny. Został ukończony w 1883 roku. Ten wiszący most jest rozpoznawany na całym świecie dzięki wysokim wapiennym i granitowym gotyckim wieżom.

15. Statua Wolności i Ellis Island

Koniecznie trzeba zobaczyć symbol wolności politycznej i demokracji. Położona na 12- Liberty Island w porcie w Nowym Jorku, Statua Wolności była prezentem od mieszkańców Francji. W latach 1892-1954 około 12 milionów ludzi, większości imigrantów wjechało do Stanów Zjednoczonych przez port w Nowym Jorku na Ellis Island.

16. Pawie na Manhattanie

Barokowa architektura katedry jest imponującym widokiem, podobnie jak wolno wędrujące pawie, który czasami przegania gapiów.

 

17. Carnegie Hall

Weź udział w koncercie w Carnegie Hall. Ta kultowa sala koncertowa na 57th Street gości najlepszych światowej sławy muzyków, orkiestry i śpiewaków.

18. Kajakiem po rzece Hudson

Jeśli masz ochotę na spędzenie czasu na wodzie Hudson River stoi otworem. Jest to również jedno z najlepszych sposobów na zobaczenie miasta z innej perspektywy.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię