Rosja wydala kilku pracowników amerykańskiej ambasady

Rosja wydala kilku pracowników amerykańskiej ambasady – podało radio Echo Moskwy. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że to odpowiedź na działania Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow przekazał dziennikarzom, że amerykańska administracja poleciła, aby trzydziestu rosyjskich dyplomatów opuściło USA.

O anulowaniu rosyjskiej wizy poinformowała szefowa kuchni w amerykańskiej ambasadzie w Moskwie Michelle Michalenko. Wcześniej rosyjskie MSZ poleciło, żeby do końca stycznia Moskwę opuścili pracownicy amerykańskiej ambasady, którzy pracują w Rosji dłużej niż trzy lata.

 

Konflikt dyplomatyczny między Rosją i Stanami Zjednoczonymi trwa od wielu lat. Waszyngton nakazuje opuszczenie Stanów Zjednoczonych rosyjskim dyplomatom, których podejrzewa o prowadzenie działalności niezgodnej z ich statusem.

Moskwa w odpowiedzi wydala amerykańskich dyplomatów. W ubiegłym roku liczba pracowników placówek dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych w Rosji zmniejszyła się do takiego stopnia, że ograniczono część czynności konsularnych, w tym wydawanie amerykańskich wiz.

IAR

13 ciekawostek na temat Putina

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię