Panna – charakterystyka znaku zodiaku

Panny uwielbiają porządek, całe ich życie jest skrupulatnie poukładane podobnie jak dom, który lśni czystością, gdzie wszystko ma swoje miejsce.

Z racji swojego zamiłowania do porządku często zajmują się magazynami, bibliotekami lub archiwami. Osoby rodzone pod znakiem Panny są inteligentne, uwielbiają zgłębiać różne dziedziny wiedzy, której całe ogromy przechowują w swych głowach.

Umysł Panny przypomina katalog, w którym każda informacja jest posortowana według określonego systemu, funkcje tak jak encyklopedia, dzięki czemu osoby urodzone w tym znaku często zaskakują ogromną wiedzą w wielu dziedzinach.

Panna oprócz zamiłowania do poszerzania wiedzy i jej gromadzenia we własnym umyśle potrafi również świetnie ją wykorzystywać. Idealnie wychodzi jej analizowanie informacji i wyciąganie konkretnych wniosków. Praktyczny umysł i jego umiejętne wykorzystywanie zapewnia Pannom sukces w wielu dziedzinach.

Panny są bardzo drobiazgowe, zauważą z łatwością każdy szczegół, który innym po prostu by umknął. Często przyglądają się konkretnym sprawom i sytuacjom z przesadna uwagą, choć przeważnie procentuje to bardziej rzetelnym przygotowaniem do działania. Choć warto mieć Pannę za pracownika, warto tez zauważyć, że nadmierny perfekcjonizm nie zawsze jest zaletą – w przypadku Panien może przerodzić się bowiem w chorobliwy pedantyzm w każdej kwestii.

Zodiakalna Panna to prawdziwa idealistka, która wierzy w możliwość zbudowania doskonałego świata pełnego dobrych ludzi. Panna również sama dąży do doskonałości, ciągle nad sobą pracuje – rozwija swoje umiejętności i talenty. Panny mają wysokie wymagania wobec siebie, czasami trudno im sprostać. Drobiazgowo przygotowują się do każdego zadania, analizują argumenty, wyciągają wnioski, szukają błędów – każdy plan, którym się zajmują doprowadzają do doskonałości, co często przedkłada się na perfekcyjną jego realizację.

 

Panny są nieśmiałe, często postrzegane przez otoczenie jako nudne i nad wyraz sformalizowane. W oczach swojego otoczenia sprawiają wrażenie zimnego urzędnika, który czepia się o najdrobniejsze szczegóły. Panny potrafią rozmawiać na wiele tematów, często jednak zgłębiają mało fascynujące elementy wiedzy – coś co dla nich jest pasjonujące, często innych w ogóle nie interesuje.

Zalety: racjonalność, efektywność, przenikliwość, uważność, inteligencja, perfekcjonizm, skrupulatność, zamiłowanie do porządku i czystości;

Wady: zrzędliwość, pedantyczność, nadmierny krytycyzm, nietolerancyjność, konserwatywność, czepliwość.

Nazwa łacińska: Virgo.

Kolejność w zodiaku: szósty.

Żywioł astrologiczny: ziemia.

Jakość astrologiczna: zmienna.

Planeta rządząca: Merkury.

Szczęśliwe kolory: brązowy, żółty, zielony, niebieski, lazur, szary, pastelowy.

Szczęśliwe kamienie: malachit, ametyst, jaspis, szafir, koral, sardonik, markasyt.

Szczęśliwe rośliny: czarny bez, jaskier, lawenda.

Szczęśliwe zapachy: jaśminowy, lawendowy.

Szczęśliwe metale: platyna.

Kraje: Szwajcaria, Grecja.

Miłość

Panny otaczają swoja sferę uczuć grubą skorupą, która nie łatwo jest przebić. Przyczyną defensywnej postawy wobec nowych znajomości jest niskie poczucie własnej wartości i brak akceptacji samego siebie. Charakter Panny zatacza bowiem błędne koło, które często wpędza ją w depresję – Panna uważa się bowiem za mądrzejsza od innych, jednocześnie jednak posiadam wymagania względem siebie, którem ciężko sprostać, co sprawia, że nigdy nie potrafi się zadowolić. Z tego powodu emocjonalnie odgradza się od reszty społeczeństwa, czuje się wyobcowana i nie pozwala komuś się zbyt bardzo do niej zbliżyć. Pomimo to, miłość stanowi dla Panien uczucie, które wynoszą na piedestał. Także w sferze uczuć Panny są idealistkami, które wierzą, że gdzieś istnieje dla nich partner doskonały. Niestety, także względem wymarzonego partnera Panna ma wygórowane wymagania, przez co przez wiele lat pozostaje osoba samotną, często po latach „bierze co jest”. Zdarza się jednak, że partner zbliżony do ideału pojawi się szybciej.

W miłości dla Panny fundamentalne znaczenie ma wierność, nigdy nie zdradzi ukochanej osoby. Panna potrafi się zakochać szybko osobie, która spodoba jej się fizycznie, jednak kiedy nie pojawi się więź intelektualna potrafi się szybko znudzić i wycofać. Boi się uwiązania, z łatwością przychodzi jej krytyka innych. Początkowo wzbrania się przed zbliżeniem seksualnym, jednak kiedy otworzy się na zmysłowe przyjemności z niej płynące może uprawiać seks codziennie.

Świetnie zgrana para: Byk, Panna, Koziorożec.

Interesujący związek: Bliźnięta, Rak, Skorpion, Ryby.

Przeciętny, choć dobrze rokujący związek: Waga.

Odradzany związek: Baran, Lew, Strzelec, Wodnik.

Przyjaźń

Panna jest bojaźliwa i pełna rezerwy – trudno przychodzi jej zaufać drugiej osobie, ciężko zdobyć jej przyjaźń. Z reguły ma niewielu przyjaciół, dla których potrafi być prawdziwym skarbem – zawsze okazuje im zainteresowanie, szybko dostrzega kiedy trawią ich problemy, z automatu gotowa jest do niesienia im pomocy.

Panna jest przyjacielem szlachetnym i oddanym na każdym kroku. Pamięta urodzinach, imieninach i ważnych wydarzeniach, chętnie obdarowuje prezentami. Jest osobą bardzo lojalną, można powierzyć jej każdy sekret i największa tajemnice. Sporym minusem jest wrodzona tendencja Panny do nadmiernego krytycyzmu, którego nie szczędzi także przyjaciołom, przez co często traci przyjaciół. Pannom łatwo doprowadzić do irytacji, zdarza im się wtrącać w cudze sprawy. Swoje winny chętnie przypisuje innym, doradców krytykuje za wścibstwo (choć sama taka jest).

Finanse

Osoba spod znaku Panny postępuje w kwestiach finansowych z najwyższa ostrożnością. Nie lubi ryzyka, zdecydowanie woli bezpieczne obligacje i konto oszczędnościowe niż ryzykowne inwestycje. Zamiłowanie do dokładnych i długich analiz uniemożliwiałoby jej podejmowanie szybkich reakcji na zmiany zachodzące na rynku. W każdej podejmowanej przez siebie decyzji finansowej musi mieć całkowitą pewność, że nie straci swoich pieniędzy. Dużo większe znaczenie ma stabilność finansowa niż inwestycja zwiastująca ogromny zysk ale nacechowana choćby minimalnym ryzykiem. Panny nie lubią wydawać pieniędzy, trudno przekonać ją do wydawania ich nawet na rozrywki. Najwięcej satysfakcji czerpią z obserwacji rosnących aktywów gromadzonych na koncie.

Praca

Wszelkie trudności jakie Panna może mieć w pracy wynikają przede wszystkim z jej dokładności – szybkość działania nigdy nie będzie cechą, którą będą mogły się pochwalić. Bardzo lubią pracować w swoim własnym tempie, najchętniej wybierają zawód, w którym nikt nie będzie ich poganiał.

Panny mają swobodę w analizowaniu danych – na tej płaszczyźnie odnoszą sukcesy i pokonują rywali. Panny uważają się za mądrzejsze od większości ludzi, niejednokrotnie bardzo protekcjonalnie traktują nawet przełożonych. Często doprowadza to do poważnych konfliktów w pracy.

 

Panny nie potrafią zarządzać ludźmi, nie wybierają zatem stanowisk kierowniczych, wolą być doradcą prezesa niż prezesem. Uwielbiają zmagać się z wyzwaniami intelektualnymi i pracować dla cudzego dobra. Nad wyraz cenią sobie wolną rękę w pracy, często wykonują wolny zawód lub świadczą swoje usługi dla różnych klientów. Panna lubi być odpowiednio wynagradzana za swoja pracę. Z racji zamiłowania do porządków i skrupulatności w działaniu spełniają się w roli bibliotekarza, magazyniera czy archiwisty.

Najlepsze zawody: nauczyciel, naukowiec, sekretarz, adwokat, higienista, inspektor, technik, lekarz, redaktor, analityk, księgowy, archiwista, bibliotekarz, magazynier.

Dom i rodzina

Panna w roli rodzice spełnia się zarówno świetnie jak i mizernie. Z jednej strony jest w stanie zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do zdobycia wykształcenia i motywuje je do wytrwałej pracy nad rozwojem osobowości; z drugiej strony jednak nie okazuje dzieciom wystarczająco dużo czułości, przedkłada wartość pracy nad zabawę. Nie pozwala swoim pociechom na spędzeniu na zabawie tyle czasu ile potrzebują, zamiast tego goni je do pracy, nauki i domowych obowiązków. Przy owym zaganianiu nie jest zbyt emocjonalna, przez co sprawia wrażenie oziębłego rodzica. Ze smutkiem można stwierdzić, że więcej czułości dzieciom Panny okazuje niejednokrotnie nauczyciel w szkole niż ona sama. Dzieci Panny z racji nieokazywania im czułości mogą czuć się odrzucone.

Panna jednak bardzo kocha swoich bliskich – nie potrafi jednak tego okazywać. Uczucia często wyraża przez surową dyscyplinę, dbałość o wysoki standard życia swojej rodziny i porządek. W kontaktach z dziećmi i partnerem wydaje się spięta. Dbałość o czystość i porządek, która często przeradza się chorobliwy pedantyzm często jest powodem do konfliktów w rodzinie, może nawet zadecydować o jej trwałym rozpadzie. Kiedy w związku Panny pojawiają się dzieci, a partner dostrzega jedynie stawiane im przez Pannę wymagania – może to być równie ważny powód do rozpadu rodziny.

Dom Panny jest poukładany tak samo jak jej życie – wszystko ma swoje miejsce, i nie ma prawa być inaczej. Panny są mistrzyniami organizacji, wszystko w ich domu jest starannie posortowane w szufladach, szafkach i na półkach. Panny kochają porządek i ścigają domowników o jego przestrzeganie, co często może rodzić konflikty. Większość Panien oprócz idealnego poukładania nie mniejszym upodobaniem darzy czystość, w ich domu nie znajdziemy choćby pyłku kurzu. Z racji swojego zamiłowania do porządku Panny lubią praktyczne meble – takie gdzie zmieści się dużo rzeczy, a przy okazji można je posortować. Często nie lubią zbędnych ozdób, które tylko się kurzą.

Zdrowie, odżywianie, aktywność fizyczna

Panna jest z reguły wysportowana i dba o swoje zdrowie – z wielką sumiennością przestrzega diety i regularnie ćwiczy. Często odwiedza lekarza, wykonuje na bieżąco wszystkie konieczne badania kontrolne. Panna posiada raczej delikatny organizm, stąd zdrowy tryb życia i regularne badania zdecydowanie jej służą.

Panny starają się uniknąć wszystkich schorzeń, kiedy już zachorują robią wszystko, by jak najszybciej stanąć na nogi. Mają skłonność do lekomanii, faszerują się lekami, suplementami diety, interesują się tez medycyną naturalną. Często dopóki zupełnie nie wyzdrowieją wyolbrzymiają swoje objawy.

Wielkim ciężarem dla Panien jest nerwowość, stres powoduje u nich większa podatność na infekcje i trudności z układem pokarmowym. Z tego powodu Panna powinna nauczyć się panować nad swymi nerwami, zgłębiać techniki relaksacyjne i przestać zamartwiać się o wszystko. Panny łatwo mogą wpędzić się w hipochondrię lub depresję.

Zdecydowana większość Panien dobrze gotuje, rzadko można spotkać taką, która w kwestii kulinarnej zadowoli się byle czym. Nie da się jej przekonać do zjedzenia prymitywnej potrawy czy fastfoodu, jest wybredna i krytyczna, z reguły bezbłędnie ocenia wartość każdego dania. Panny uwielbiają zdrowe jedzenie, świeże owoce i warzywa. Często są weteranami, zwykle odmawiają sobie używek, nawet kawy.

Z racji zamiłowania do zdrowego trybu życia Panna często uprawia sport, dla nich ruch to zdrowie. Kochają powietrze i przestrzeń, chętnie biegają i jeżdżą na rowerze.

 

Dzieciństwo i szkoła

Panny to bardzo bystre, mądre i racjonalne dzieci. Choć jako dorośli są pedantyczni, lubią porządek i czystość – jako dzieci są prawdziwymi bałaganiarzami. Są bardzo skromne i delikatne. Z reguły młode Panny to dzieci zdyscyplinowane, same są inteligentne, cechę ta cenią również u innych dzieci. Chłoną wiedzę jak gąbka, nie dadzą spokoju póki nie dowiedzą się czegoś co je ciekawi. Są przykładnymi uczniami, słuchają nauczycieli, nie mają problemów z dyscypliną oraz nauką. W zabawie młode Panny wolą gry wymagające myślenia, nie są tak beztroskie jak inne dzieci.

Sławni ludzie spod znaku Panny

Michael Jackson, Sophia Loren, Freddie Mercury, Agatha Christie, Lew Tołstoj, Jean Auguste Dominique Ingres, Andrzej Frycz Modrzewski, Matka Teresa z Kalkuty, Stanisław Lem, Julian Tuwim, Katarzyna Nosowska, Michael Faraday, Paulo Coelho, Stephen King, Ray Charles, Eazy-E, Peja, Pink, Keith Flint, Aya Ueto, Juliusz Słowacki, Alfie Allen, Greta Garbo, Jesse James, Sean Connery, Keanu Charles Reeves, Cameron Diaz, Peter Stormare, Aleksander Łukaszenka, Baszszar al-Asad, Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Mariusz Błaszczak, Ludwik XVI, Anna Habsburg.

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię