13 ciekawostek na temat Putina

O życiu Władymira Putina krążą legendy. Nie ulega kwestii fakt, że jego życie prywatne jest owiane tajemnicą. Poniżej przedstawimy 13 ciekawostek na temat prezydenta Rosji:

1. Rodzina Putina

Dziadek Putina pracował jako kucharz w wiejskim domu Lenina, a później kilkakrotnie gotował dla Stalina. Ojciec Putina pracował w fabryce wagonów Jegorowa. Matka Putina zajmowała się zamiataniem ulic. Putin miał dwóch starszych braci. Albert zmarł w dzieciństwie. Victor zmarł podczas oblężenia Leningradu.

2. Putin mówi trzema językami

Oprócz rosyjskiego, perfekcyjnie włada niemieckim. Mówi również po angielsku.

3. Nic nie wiadomo o jego córkach

Według oficjalnych informacji, Putin ma 2 córki: Jekaterinę Putin i Mariai Putin. Niestety nie wiadomo jak wyglądają, ponieważ Putin nigdy nie pozwolił na opublikowanie rodzinnych zdjęć. Ich życie pozostaje owiane całkowitą tajemnicą. Obie córki urodziły się w Dreźnie we wschodnich Niemczech w połowie lat 80. XX wieku.

4. Pomagał w walce z pożarami

W 2010 roku Putin zajął miejsce drugiego pilota w samolocie gaśniczym, zrzucając wodę na pożar w lasach.

5. Uratował ekipę TV od ataku tygrysa

W 2008 roku uratował ekipę telewizyjną przed atakiem tygrysa w parku narodowym strzelając do zbliżającej się bestii z pistoletu usypiającego. Putin później przyznał, że ten akt został zainscenizowany.

6. Lubi uprawiać sporty

Ulubionym sportem jest judo, w którym od 18 roku życia ma czarny pas. Uprawiał także sambo, rosyjską technikę zapaśniczą.

7. Putin kocha psy

Ma ich kilka, zabiera je nawet na spotkania dyplomatyczne. Jeden z jego labradorów wystraszył kanclerz Angelę Merkel podczas spotkań w 2007 roku.

8. W 2011 roku podczas nurkowania w Morzu Czarnym odkrył greckie wazony z VI wieku p.n.e.

Dwa miesiące później okazało się, że wazony zostały już wcześniej odnalezione, a archeologom zapłacono za celowe postawienie wazonów, aby Putin mógł je odzyskać.

9. Steven Seagal i Władimir Putin są dobrymi kumplami

Putin tak bardzo lubi tego amerykańskiego bohatera akcji, że podczas prezydentury Obamy zaproponował, aby Seagal został konsulem honorowym Rosji w Arizonie i Kalifornii. Obama powiedział w odpowiedzi: „Chyba sobie żartuje”.

 

10. Putin uwielbia łowienie ryb

W 2013 roku był na wyprawie wędkarskiej na Syberii, gdzie udało mu się złowić 46-funtowego szczupaka. Największego jakiego złapano na świecie. Niektórzy wędkarze twierdzą, że ryba była prawdopodobnie o połowę mniejsza niż zdeklarowano.

11. Putin nadzoruje szereg programów badawczych

Putin nadzoruje szereg programów badawczych dotyczących ssaków, w tym niedźwiedzia polarnego i wieloryba bieługi, a także dzikich kotów.

12. Putin został wybrany Osobą Roku przez Time Magazine w 2007 roku

Przez trzy kolejne lata (2013-2015) Forbes umieścił go na pierwszym miejscu listy Najpotężniejszych Ludzi Świata. A Magazyn Time w 2015 roku umieścił Putina na pierwszym miejscu na liście najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

13. Putin bierze to na co ma ochotę

Właściciel drużyny New England Patriots, Robert Kraft, wybrał się w 2005 roku z wizytą do Władimira Putina. Chcąc pochwalić się osiągnięciami drużyny, pokazał Putinowi zdobyty rok wcześniej pierścień Super Bowl. Putinowi pierścień spodobał się tak bardzo, że w obecności wszystkich… po prostu schował go do kieszeni. Obecnie pierścień jest przechowywany w kremlowskiej bibliotece.

Ciekawostki na temat nietoperzy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię