Szef niemieckiej CDU: „Putin jest zwykłym zbrodniarzem wojennym”

Lider niemieckiej opozycji Friedrich Merz stwierdził, że rosyjski atak na Ukrainę „wyrwał wszystkich ostatnich niedowiarków z letargu”. Szef CDU opowiedział się za wykluczeniem Rosji z systemu SWIFT i nazwał Władimira Putina zbrodniarzem wojennym.

Szef frakcji chadeków wyjaśnił, że bieg wydarzeń na Ukrainie pasuje w każdym detalu do „modus operandi” Kremla. „Wszystkie nitki zbiegają się w jednej ręce – Putina. Nazywanie prezydenta Ukrainy, pochodzącego z żydowskiej rodziny, „neonazistowskim narkomanem”, dowodzi, że propagandowe chwyty Moskwy nigdy się nie zmieniły” – powiedział Friedrich Merz.

Przewodniczący CDU zadeklarował pełne wsparcie swojego klubu dla kanclerza Olafa Scholza, który wcześniej zgodził się na odcięcie Rosji od systemu SWIFT. Dodał, że najpóźniej teraz niemieckie firmy powinny zrezygnować z powiązań z krajem, którego agenturalne wpływy sięgają daleko poza jego granice.

Posłów partii Die Linke, którzy rosyjską inwazję na Ukrainie sprowadzali do „prowokacji Zachodu”, Friedrich Merz nazwał „pożytecznymi idiotami Lenina”. „Wasz ‘szczery demokrata’ okazał się zwykłym zbrodniarzem wojennym” – stwierdził.

IAR

Polska obecna w amerykańskich mediach

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię