Milion dolarów za Putina. Żywego lub martwego.

Alexander Konanykhin, rosyjski biznesmen z kręgu Jelcyna, który w 1992 roku wyjechał z kraju by później otrzymać azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych wyznaczył nagrodę za „głowę Władimira Putina”.

Konanykhin chce zapłacić 1 milion dolarów osobie bądź osobom, które namierzą i schwytają Putina. Żywego lub martwego. Swoje ogłoszenie opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych. (Oryginalny post został zablokowany przez FB)

„FB zablokował mój post, czy słusznie? (…) Obiecuję zapłacić 1 milion dolarów policjantowi lub służbom bezpieczeństwa, którzy spełnią swój konstytucyjny obowiązek i zatrzymają lub aresztują Putina za zbrodnie wojenne, które są niezgodne z prawem rosyjskim i międzynarodowym. Putin nie jest prawdziwym prezydentem, gdyż doszedł do władzy w wyniku zamachu i wysadzania budynków w Rosji. Łamał zasady zapisane w konstytucji dotyczące wolnych wyborów i mordował swoich przeciwników. (…) Nie ustanę w pomocy Ukrainie, w jej bohaterskich wysiłkach, by nadal heroicznie przeciwstawiali się zbrodniczym atakom Putina” – napisał w poście Konanykhin.

Rosyjski pocisk Iskander – jak bardzo jest groźny?

 

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię