Jak odnieść sukces w pracy?

Sukces-w-pracy

Jesteś roztargniony, nie potrafisz skupić uwagi na jednym zadaniu, wciąż popełniasz błędy, o koncentracji już nie wspomnę, twoje notowania idą w dół…. Nie daj się!

Oto prosty sposób jak zorganizować sobie miejsce pracy i zajęcia, aby odnieść sukces!

1. Ogarnij poranki

Wstajesz i zaczynasz biegać po mieszkaniu jak opętany. Nie wiesz gdzie co masz, co ubrać, gdzie jest twój obiad i w rezultacie do pracy przyjeżdżasz spóźniony.
Jest na to sposób. Zmierz czas, ile zajmują ci poranne czynności; prysznic, mycie, ubieranie, jedzenie, wyprawienie dzieci do szkoły. Do tego czasu dodaj 15 minut ekstra i ustaw budzik na wyliczoną godzinę. I nie przestawiaj 10 razy budzika, tylko jak zadzwoni to wstań i zacznij działać. Jeśli jesteś wielkim śpiochem, to wieczór wcześniej przygotuj sobie ubrania i obiad. Zaoszczędzisz chwilę dla siebie.

2. Zegarek to twój przyjaciel

Kontroluj czas wykonywanych czynności, a jeśli zdarza ci się zapominać o ważnych sprawach, to od czego jest opcja “przypomnienie” w telefonie czy zegarku.

 

3. Lista zadań

Pamięć jest ulotna i często zdarza się nam zapomnieć o czymś, co mieliśmy zrobić. Zainwestuj w małe karteczki, na których będziesz zapisywał wszystkie zadania i pomysły. Możesz też posłużyć się notatnikiem w telefonie lub komputerze. Zapisuj wszystko, a niczego nie pominiesz.

4. Podział pracy

Nie zawsze nasza praca jest ekscytująca. Zdarza się, a nawet dość często, że jest monotonna i bardzo szybko nudzimy się tym, co robimy. Postaraj się tak zorganizować pracę, aby przeplatały się rzeczy ciekawsze z nudniejszymi. I pamiętaj, aby zawsze dane zajęcie doprowadzić do końca. Nie zostawiaj niczego w połowie pracy. Jeśli pracujesz nad dużym projektem, podziel go na etapy.

5. Zadbaj o miejsce pracy

Jeśli na twoim biurku czy w pomieszczeniu, w którym pracujesz jest bałagan, trudno znaleźć cokolwiek, twoja efektywność spada. Skupiasz się na znalezieniu danego przedmiotu lub rozpraszasz na innych przedmiotach. Zrób porządek. Niech wszystko ma swoje miejsce i pilnuj, aby tak było zawsze. I jeszcze jedna mała rada – im mniej rzeczy na biurku tym łatwiej się skoncentrować na pracy.

6. Cisza twoim przyjacielem

Nie zawsze możemy pracować w ciszy i spokoju, sami w jednym pomieszczeniu. Ale zawsze możemy ograniczyć hałas ze swojej strony. Wyłącz, a przynajmniej ścisz radio lub muzykę, zamknij okno i wyeliminuj zgiełk dobiegający z zewnątrz.

7. Pomyśl zanim powiesz

Nieprzemyślane wypowiedzi udzielane na szybko mogą ci zaszkodzić, dlatego zanim udzielisz odpowiedzi – weź głęboki oddech, daj sobie kilka sekund na przemyślenia i dopiero mów.

8. Ruszaj się

Jeśli przez cały dzień siedzisz przy biurku lub wykonujesz tę samą czynność, spróbuj wygospodarować kilka minut na ćwiczenia czy krótki spacer. W ten sposób pobudzisz swój umysł do efektywnej pracy. Ruch to zdrowie – nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu.

30 sposobów na zadbanie o kondycję psychiczną

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię