Kamala Harris z wizytą oficjalną w Polsce

Foto: Twitter @KamalaHarris

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris wylądowała w Warszawie. To najwyższy rangą polityk USA, który odwiedza Polskę od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie.

W czsie spotkania z Kamalą Harris, premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Ukraińcy walczą za wolność całej Europy. Podkreślił potrzebę utrzymania integralności, suwerenności i wolności Ukrainy w obliczu rosyjskiej inwazji. Mówił o uniezależnieniu się Polski od rosyjskiego gazu, który jest częścią moskiewskiej machiny wojennej. Podkreślił, że jedność państw zachodu zaskoczyła Władimira Putina.

 

Kamala Harris powiedziała, że przybyła do Polski, na wschodnią flankę NATO, by potwierdzić amerykańskie zaangażowanie w naszym kraju i Sojuszu.
„Stoimy razem, stoimy zjednoczeni w wielu sprawach, szczególnie Ukrainy” – podkreśliła.

 

Czytaj też: Chiny winią NATO i USA za eskalację napięć między Ukrainą i Rosją

 

Wiceprezydent USA podkreśliła gotowość do obrony zasad integralnych dla krajów NATO. Kamala Harris podkreśliła, że Polacy hojnie i odważnie pomagają ukraińskim uchodźcom.
„Od Amerykanów przekazuję podziękowania dla Polaków, którzy to robią” – dodała. Jak przyznała, tematami rozmów będzie wsparcie dla naszego regionu, także dla Ukraińców.

Kamala Harris ma się też spotkać w Warszawie z premierem Kanady Justinem Trudeau, który także składa wizytę w Polsce.

IAR

Ukraina: Rosjanie zbombardowali szpital dziecięcy w Mariupolu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię