Ukraina: Rosjanie zbombardowali szpital dziecięcy w Mariupolu

Rosjanie zbombardowali szpital w Mariupolu. Budynki placówki medycznej zostały zniszczone. Ukraiński prezydent, w związku z atakiem na szpital, apeluje do świata o reakcję. Na razie brak dokładnych danych o poszkodowanych. Jak informują ukraińskie władze – Rosjanie za pomocą samolotów zbombardowali kompleks szpitalny.

Według świadków, do największej eksplozji doszło między blokami, w których mieściły się pediatria i oddział położniczy. Wołodymyr Zełenski w swoim wpisie na Twitterze poinformował, że pod gruzami szpitala mogą znajdować się dzieci i dorośli.
Ukraiński prezydent nazwał rosyjski ostrzał nieludzkim. Jak napisał społeczność międzynarodowa ignorując terror jest jego uczestnikiem. Zaapelował o przerwanie rosyjskich zabójstw i zamknięcie nieba nad Ukrainą.

„Zamknijcie niebo już teraz! Powstrzymajcie zabójstwa! Macie moc, ale wydaje się, że tracicie człowieczeństwo” – napisał na swoim profilu społecznościowym. „Jak długo jeszcze świat będzie współwinnym ignorowania terroru? – dodał Wołodymyr Zełenski.

IAR

Rosyjski pocisk Iskander – jak bardzo jest groźny?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię