Rosyjscy jeńcy proszą o zakończenie wojny. Mają dość! (video)

Żołnierze armii rosyjskiej proszą o pokój i zaprzestanie bezsensownej wojny z Ukrainą. Podczas konferencji prasowej słyszymy wypowiedź jeńca wojennego: „Zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma tu faszystów i ucisku narodu ukraińskiego. Chłopcy, złóżcie broń, walczymy przeciwko pokojowemu narodowi”

W konferencji o której mowa, wzięło udział siedmiu żołnierzy zwiadu, którzy po krótkiej walce z żołnierzami ukraińskimi zdecydowali oddać się do niewoli.

„W czasie pobytu w szpitalu, słyszeliśmy nieustający ostrzał ciężkiej artylerii Federacji Rosyjskiej, samoloty bombardowały obiekty cywilne – szpitale, szkoły, przedszkola, placówki medyczne. Był niekończący się ostrzał z ciężkich systemów miotaczy ognia i systemów artyleryjskich” – powiedział jeden z rosyjskich żołnierzy.

„Nasz rząd powiedział, że należy tu ratować cywilów. Chcę powiedzieć rosyjskim żołnierzom, żeby rzucili broń. Tu jest ludność cywilna, która nie chce wojny. Chcę również powiedzieć mojemu naczelnemu dowódcy, aby przestał terroryzować Ukrainę” – powiedział jeniec Siergiej Gałkin.

Z kolei jeniec Maksym Czernik przekazał „narodowi ukraińskiemu najgłębsze przeprosiny” i groził władzom swojego kraju narodowym powstaniem. „Jest tu wielu takich jak my i prędzej czy później wrócimy do domu, a ludzie stracą cierpliwość i chwycą za broń, by obalić rząd, który podstępnie wysyła tu chłopców jako mięso armatnie” – powiedział.

– „W tej sytuacji to my jesteśmy faszystami” – odparł Czernik, pytany jak Rosjanie czują się, gdy na Ukrainie giną dzieci.

Język preppersów – podręczny słowniczek terminów

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię