Anonymous włamali się do Rosyjskiej Agencji Federalnej – wyciekło 360 000 dokumentów dotyczących kontroli mediów i cenzury

Z dokumentów opublikowanych przez Anonymous wynika, że ​​Rosja cenzuruje narrację dotyczącą jej roli w wojnie z Ukrainą.

Grupa aktywistów Anonymous włamała się do Roskomnadzor, rosyjskiej agencji federalnej odpowiedzialnej za monitorowanie i cenzurowanie mediów, i opublikowała 360 000 plików zawiarających dokumenty firmy.

W kategorii Cyberwar znajduje się 340 000 plików z Роскомнадзор i Roskomnadzor Rosyjskiej Republiki Baszkirii. Pod względem liczby ludności Baszkortostan jest jedną z większych republik Federacji Rosyjskiej, a Roskomnadzor to rosyjska agencja federalna odpowiedzialna za monitorowanie i cenzurę rosyjskich mediów.

 

 

Działalność Roskomnadzoru jest w tej chwili przedmiotem zainteresowania zarówno mieszkańców Rosji jak i całego świata. W dokumentach opublikowanych przez Anonymous widać jednoznacznie, że Roskomnadzor wydał instrukcje na temat, jakie informacje mogą zostać podane do wiadomości publicznej, i jednocześnie nakazał mediom usunąć informacje, które nazywają inwazję Rosji na Ukrainę Inwazją. W odpowiedzi na zweryfikowane przez Facebooka oświadczenia Rosji na temat wojny, Roskomnadzor zaczął ograniczać dostęp do Facebooka, zanim później go zablokował. Roskomnadzor zagroził również zablokowaniem dostępu do rosyjskiej Wikipedii z powodu ich artykułu o rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Istnieją przesłaniki ku temu, że 11 marca Rosja zostanie odłączona od światowego internetu. Anonymous mają nadzieję, że do tego czasu Rosjanie zdążą ściągnąć pliki i zapoznać się z dokumentacją.

363 994 pliki znajdują się w 43 593 katalogach. Łączna wielkość dokumentów to 526,9 GB. Według sygnatur czasowych niektóre pliki są z 5 marca 2022 r.

 

 

Zaleca się, aby użytkownicy byli bardzo ostrożni, ponieważ niektóre katalogi, takie jak ПОЧТА Приемная, wydają się zawierać dużą liczbę załączników do wiadomości e-mail. Załączniki do wiadomości e-mail mogą zawierać wirusy, dlatego należy zachować ostrożność przy ściąganiu dokumentacji.

Dane można pobrać w całości z tej strony. Podzielone są na dwa torrenty dla łatwiejszej obsługi.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię