Ołena Zełenska: dziękuję za przyjęcie Ukraińców jak swoich

wikipedia

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska podziękowała za pomoc dla ukraińskich uchodźców wojennych. „Dziękuję, że przyjmujecie Ukraińców jak swoich” – napisała w mediach społecznościowych.

Ołena Zełenska w pierwszej kolejności zwróciła się do Polaków. Przypomniała, że Polska przyjęła ponad milion uchodźców. Jak napisała, polscy wolontariusze dyżurują przez całą dobę z jedzeniem, ubraniami i lekarstwami, aby nakarmić i ogrzać uchodźców.

 

Dziękowała przede wszystkim za wsparcie okazane ukraińskim dzieciom.
„Polskie mamy zostawiają wózki dla Ukrainek, bo wiedzą, że granicę przekroczyły tylko z walizką i dzieckiem” – napisała. Zamieściła też zdjęcie pozostawionych przez polskie matki przy przejściach granicznych wózków.

Podziękowania Ołena Zełenska skierowała do wszystkich państw, które wspierają uchodźców z Ukrainy, w szczególności do krajów sąsiadujących z Ukrainą. Jak napisała, te państwa zachowały się nie tylko jako sąsiedzi, ale jako prawdziwie braterskie narody. „Ogrzani i uratowani, Ukraińcy na pewno wrócą do domu. Z waszym ciepłem w sercach” – napisała pierwsza dama Ukrainy.

IAR

Wiceprezydent USA w Rumunii: Stany Zjednoczone w pełni popierają artykuł 5. Traktatu NATO

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię