The Key West of the Midwest czy Florida Keys?

„The Key West of the Midwest” znajduje się w Illinois, 1400 mil od wszystkim znanego Key West na Florydzie.

Miasto Grafton, nieformalnie znane jako „Zimowy dom bielika” zostało również okrzyknięte „Key West Środkowego Zachodu”. Grafton słynie z przepięknych widoków i tętniącego życiem historycznego śródmieścia.

Key West na Florydzie obfituje w atrakcje dla każdego niezależnie od zainteresowań – lokalne galerie sztuki i muzea, restauracje, nurkowanie, piękna pogoda i turkusowa woda.

Czy Grafton rzeczywiście dorównuję Florida Keys? Mieszkańcy tego małego miasteczka w Illinois twierdzą, że jak najbardziej.

Założona w 1832 roku społeczność liczy obecnie około 700 osób. To zabytkowe nadrzeczne miasteczko znajdujące się 4,5 godziny na południe od Chicago nie tylko położone jest u zbiegu rzek Illinois i Mississippi, ale również jest domem dla Stanowego Parku Pere Marquette.

Grafton to połączenie przyrody z kulturą. Miasteczko oferuje niesamowite krajobrazy na klify i rzeki, restauracje, winiarnie i sklepy, a nawet latarnię morską. Dla osób lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu Pere Marquette o powierzchni ponad 8 000 akrów – największy park stanowy w Illinois, ma 12 mil szlaków turystycznych i jest wspaniałym miejscem do obserwowania ptaków, jazdy konnej, biwakowania, wędkowania, pływania łódką, ziplining i wspinaczek.

foto: Tripadvisor

Grafton jest również domem bielika i innych ptaków. Setki bielików amerykańskich, tysiące łabędzi trąbowatych, kaczek, gęsi, a nawet okazjonalnie sowy śnieżne zamieszkują region od końca grudnia do początku marca.

W miasteczku przez cały rok organizowane są imprezy na świeżym powietrzu, degustacja wina, spotkania z hotelowymi duchami, przepływ po rzece promem lub statkiem, festiwale muzyczne a nawet doroczny Festiwal Grzybów.

 

W Grafton Harbour goście mogą wypożyczyć łodzie i narty wodne na dzień pełen słonecznej zabawy, a Grafton Sky Tour zabiera chętny na przejażdżkę gondolami lub wyciągami krzesełkowymi przez urwiska i skały oferując zapierające dech w piersiach widoki.

foto: Tripadvisor

W Grafton tak jak i na Key West nikt nie będzie się nudził, ale czy Grafton dorównuje Florida Keys oceńcie Państwo sami.

Linia lotnicza sprzedała więcej biletów niż miejsc? Może należeć ci się odszkodowanie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię