Wąż – charakterystyka znaku zodiaku

Człowiek urodzony w znaku węża ma ogromne szczęście – z tej przyczyny udaje mu się osiągnąć sukces przy niskim nakładzie sił. Sprawia wrażenie, że jest tak zdolny, że wszystko mu się udaje i przychodzi łatwo.

Niebagatelne sukcesy w swoim życiu wąż osiąga dzięki zbiegowi okoliczności, wystarczy, że cierpliwie poczeka a zdobycz sama wpada mu w ręce. Warto wspomnieć, że wąż nie ma w Chinach tak złej sławy jak w krajach chrześcijańskich, ceniony jest za mądrość, przenikliwość i dobrą wolę.

Węże to ludzie pomysłowi, dzięki wytrwałości mogą osiągać wielkie bogactwo i sławę. Wystarczy, że będą świadomi swoich największych talentów i będą je rozwijać. Każdy Wąż ma wyjątkową umiejętność, która jest jego największym skarbem. Jeśli o nią wystarczająco zadba bez przeszkód osiągnie ogromny sukces. Wąż jest bardzo spostrzegawczy, posiada ogromna intuicję. Dzięki temu potrafi bezbłędnie rozszyfrować innych ludzi i ich emocje.

Wąż to urodzony filozof – jest dociekliwy i pragnie poznać wszelkie tajniki życia. Dzięki wrodzonej mądrości jest do tego wprost stworzony. Nie stanowi dla niego problemu zgłębianie wiedzy, także tajemnej. Jeśli uda mu się wpaść na trop czegoś intersującego, nie spocznie, póki nie dowie się wszystkiego na pożądany temat. Wąż jest również genialnym strategiem. Potrafi perfekcyjnie rozeznać się w nowej sytuacji i szybko opracować odpowiednią taktykę działania.

 

Swoje zdolności wykorzystuje niemal w każdej dziedzinie życia, jest w stanie osiągać sukcesy na wielu polach. Wąż jest człowiekiem niewzruszonym i nieugiętym. Jeżeli stawia sobie jakieś zadanie -zrealizuje je chociażby miały mu zająć wiele lat. Dzięki swej niezłomności jest w stanie doprowadzić do realizacji nawet najbardziej fantazyjnych celów. Istnieje tutaj jednak zagrożenie, że przez swoją nieustępliwość Wąż poniesie dotkliwą porażkę – jeśli w na czas się nie opamięta może „przegrać życie” w gonitwie za marzeniami.

Wąż jest bardzo pewny siebie, nie pozwoli nikomu się zastraszyć. Jego niezachwiane poglądy mogą zarówno niepokoić rozmówców lub ich fascynować. Wąż nienawidzi porażki, uwielbia pracować samotnie, łatwo się stresuje podczas współpracy z innymi.

Węże to ludzie enigmatyczni i są z tego faktu dumni. Lubią podkreślać swoją odmienność i pielęgnować ją. Szybko i łatwo zamykają się w sobie, chętnie poświęcają długie godziny na medytację.

Przed podjęciem każdej decyzji długo rozmyślają. Chcą rozparzyć wszystkie argumenty. Zawsze starają się zachować jak najwięcej „asów” w rękawie. Niechętnie zdradzają na swój temat zbyt wiele informacji – budują w ten sposób jeszcze większą aurę tajemniczości. Idealnie wężom wychodzi kuszenie i fascynowanie swoją osobą i zachowaniem innych ludzi. W tym kontekście nic dziwnego, że w mitologii chrześcijańskiej wąż jest postacią, która kusi Ewę. Urokowi Węża mało kto potrafi się oprzeć – z tej przyczyny jest bardzo niebezpieczny. Potrafi porywać tłumy, większość osób przekona do swoich racji, nawet jeśli się myli lub celowo nie mówi prawdy.

Jedną z cech osobowości węża jest sceptycyzm – nigdy nie pozwoli on sobie wydać pochopnie sądu w jakiejś sprawie. Zanim coś zaaprobuje musi to dokładnie przebadać. Z tego względu dość ciężko radzi sobie z przyjmowaniem nowych wynalazków i zmian społecznych. Ponieważ ma podejrzliwą naturę, każdą nowość traktuje jako potencjalne niebezpieczeństwo, które może zagrozić jego obecnemu statusowi. Będzie się więc opierał, dopóki nie uzna nowej idei za korzystną dla siebie.

Największym koszmarem dla Węża są nieprzemyślane inwestycje oraz szał zakupów. Węże nie znoszą posezonowych wyprzedaży i tłumów krzątających się po sklepach. Wąż unika niespodziewanych wydatków jak ognia, uwielbia skrupulatnie planować wydatki, chętnie otacza się pięknymi i drogocennymi przedmiotami. Węże kochają pieniądze i jest to miłość odwzajemniona. Kiedy są mu potrzebne zawsze je znajdzie.

 

Wąż ceni sobie spokojne życie z dala od hałaśliwego otoczenia. Łatwo ulega stresowi, kiedy coś układa się nie po jego myśli. Priorytetem dla węża jest umiejętność odnalezienia spokoju w codziennym życiu. Złym nawykiem Węży jest późne chodzenie spać, co szkodzi prawidłowemu funkcjonowaniu serca, które jest jego słabym punktem. Korzystna dla zdrowia Węża jest lekkostrawna dieta, która pomoże utrzymać prawidłową wagę i silne ciało.

Zalety: sympatyczna osobowość, rozrywkowość, silna intuicja, wrodzona mądrość, dyskretność, honorowość ugodowość, dobre poczucie humoru, zorganizowanie. rozważność, umiejętność pójścia na kompromis, filozoficzne podejście do życia, altruizm, dyplomatyczność, zabawność, seksowność.

Wady: Nieufność, obłudność, oszukańczość, wykorzystywanie innych, władczość, nieumiejętność przegrywania, zazdrość, upartość, wyniosłość, kłamliwość, zachłanność, zmienność.

Najważniejsze atrybuty Węża:

 • Kolejność w zodiaku: szósty
 • Pierwiastek: yin
 • Żywioł: ogień
 • Szczęśliwe kolory: zielony, czerwony
 • Szczęśliwe liczby: 3
 • Szczęśliwe kamienie: agat
 • Planeta rządząca: Wenus
 • Miesiąc przypisany do znaku: maj
 • Pora roku: wiosna
 • Godziny przypisane do znaku: 9:00 do 11:00
 • Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Ryby

Wąż w miłości

Uroda węża rozbudza w jego potencjalnych partnerach wielka namiętność. Wąż jest elegancki i uwodzicielski, jeżeli zajdzie taka potrzeba potrafi być czarujący do tego stopnia, że obiekt jego romantycznych zabiegów nie jest w stanie mu się oprzeć. Wąż jest jednak wybredny jeżeli chodzi o przyszłego partnera, wygląd ma dla niego wielkie, choć nie pierwszorzędne znaczenie.

Na pierwszym miejscu liczy się to, co dana osoba reprezentuje w sensie intelektualnym. Wąż pragnie partnera, który będzie doceniał jego ekscentryczne poczucie humoru i zdzierży jego dziwaczne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Partner węża powinien również inicjować intrygujące rozmowy.

Zwykle Wąż cieszy się opinią niestałego w uczuciach uwodziciela, zanim się ustatkuje zalicza spora ilość związków. Kiedy jednak już postanowi założyć rodzinę pozostaje wierny partnerowi do grobowej deski – nigdy go nie zdradzi. Wąż bywa partnerem zaborczym, lubi dzielić się swoimi najbliższymi, często organizuje wspólne aktywności.

W związku Wąż potrzebuje nieco swobody, która zwiększa jego pewność siebie i poczucie zadowolenia z życia. Jest bardzo oddanym rodzicem, gotowym do obrony szczęścia i bezpieczeństwa swoich dzieci. Poświęca im swój czas i stara się nauczyć je o życiu jak najwięcej nim wyruszą w dorosłość.

Niezwykła para: Bawół, Kogut

Interesujący związek: Szczur, Smok, Tygrys, Wąż, Koza (Owca)

Mało zrozumienia: Pies, Koń, Małpa, Królik (Kot), Świnia (Dzik)

 

Najodpowiedniejszy zawód

Człowiek urodzony w roku Węża łatwo się nudzi i często zmienia miejsce pracy lub całą ścieżkę kariery zawodowej. Jest jednak bardzo staranny i sumienny w każdej podejmowanej decyzji. Wąż ma dość rozrywkowe podejście do życia, może więc być postrzegany jako unikający wszelkich zobowiązań lęk.

Ostatecznie jednak Wąż staje na wysokości zadania i wykazuje się ogromna kreatywnością w realizowaniu wszystkich powierzonych zadań. Węże są zorganizowane i precyzyjne w swoich działaniach. Łatwo mu jest pracować pod presją czasu, w mgnieniu oka rozwiązuje problemy.

Zdecydowanie woli pracę w pojedynkę, sprawia wrażenie zbyt wymagającego i nieskorego do dzielenia się informacjami na temat swoich obowiązków i firmy, w której pracuje. W każdej sferze swojego życia, w tym również w życiu zawodowym Wąż lubi utrzymywać nutkę tajemniczości.

Świetnie sprawdzi się w następujących zawodach – ambasador, naukowiec, analityk, psycholog, kierownik, jubiler, socjolog, astrolog, dietetyk, pisarz, badacz, filozof.

Lubi / Nie lubi

Wąż uwielbia ciekawe i porywające rozmowy na różne tematy, w których może wykazać się swoja mądrością i oczarować swoich rozmówców. Uwielbia rzadko spotykane przedmioty, które go intrygują – chętnie poznaje ich historię i właściwości. Świetnie odnajduje się w ekstrawagancko urządzonych mieszkaniach, ceni sobie luksus. Węże nie znoszą być pouczane, wyśmiewane i wykpiwane – doprowadza je to do prawdziwego szału i wzbudza skrajna nienawiść. Nie znoszą wychodzić na głupka i prostaka. Chociaż Węże same chętnie „mądrują się” na różne tematy same niechętnie słuchają czyichś mądrości – szczególnie jeśli prezentowane poglądy opierają się na wierze zamiast na rozsądku i nauce.

Sławni ludzie urodzeni w roku Węża

Charles Baudelaire, Daniel Radcliffe, Brandon Lee, Karol Darwin, Giovanni Giacomo Casanova, Denis Diderot, Brooke Shields, Kim Basinger, Louis Bralle, Bob Dylan, Greta Garbo, Mike Oldfield, Michael Montaigne, Edgar Alan Poe, Jean-Paul Sartre, Alfred Nobel, Martin Luter King, Virginia Wolf, Susannah York, Abraham Lincoln, Nikołaj Gogol, Fiodor Dostojewski.

Horoskop chiński – wszystko co warto o nim wiedzieć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię