Para prezydencka zabrała do Rzymu onkologicznie chore dzieci z Ukrainy

Fot. Twitter @prezydentpl Grzegorz Jakubowski/KPRP

Para prezydencka zabrała na pokład samolotu do Rzymu grupę uchodźców z Ukrainy. To przede wszystkim dzieci chore onkologicznie i ich bliscy, którzy uciekli przed rosyjską inwazją.

Dziś prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką spotkali się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Po audiencji prezydent mówił, że jego żona Agata Kornhauser-Duda spotka się z dziećmi z Ukrainy i ich rodzinami, które trafiły do Szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie.

Andrzej Duda wyjaśnił, że chodzi zarówno o tych najmłodszych pacjentów, którzy już wcześniej zostali skierowani do watykańskiego szpitala, jak i tych, którzy przylecieli do Rzymu wczoraj na pokładzie prezydenckiego samolotu.

„Część miejsc była właśnie udostępniona dzieciom z Ukrainy, które ze swoim rodzeństwem i ze swoimi mamami tutaj podróżowały na zaproszenie do Szpitala Dzieciątka Jezus. To są dzieci z chorobami onkologicznymi, których leczenie zaproponowano tutaj. Wykorzystaliśmy sytuację po to, żeby mogły w tym szpitalu jak najszybciej się znaleźć” – dodał prezydent.

 

Niespełna 2 tygodnie temu także papież Franciszek odwiedził ukraińskie dzieci przebywające w Szpitalu Dzieciątka Jezus.

IAR

“Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

Posłuchaj naszych podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię