Ziołowe herbaty na skurcze jelit

Co zrobić gdy masz problem z jelitami? Może to być objaw niestrawności. Zaczynając profilaktykę związaną z usprawnieniem pracy układu trawienia, warto zacząć od picia herbat ziołowych.

Na trawienie, wzdęcia, oczyszczenie najlepiej pomoże kminek, koper włoski, anyż, szałwia czy mięta. Zioła te charakteryzują się działaniem pobudzającym pracę jelit, działają rozkurczowo, pomagają pozbyć się uciążliwych wzdęć.

Dzięki stosowaniu tych ziół można pozbyć się uczucia bólu brzucha spowodowanego nadmierną ilością gazów w jelitach. Zioła te stosuje się w postaci naparu. Łyżeczkę świeżo zmielonego kminku zalewa się szklanką gorącej wody. Taki napar należy zostawić pod przykryciem na około piętnaście minut. Tego typu herbata pita trzy razy dziennie może przynieść ulgę już po dwóch dniach.

 

Innymi ziołami, polecanymi przy problemach z jelitami, są dziurawiec oraz szałwia. Poza działaniem rozkurczowym, wpływają pozytywnie na drogi żółciowe. Dwie łyżki dziurawca należy zalać 1,5 szklanki wrzątku, następnie zostawić pod przykryciem na dwadzieścia minut. Tak powstały wywar powinno się pić na czczo po przebudzeniu oraz przed posiłkami w ciągu dnia. Pobudzi to znacząco trawienie oraz przyniesie ulgę w dolegliwościach.

Skurcze jelit mogą być również spowodowane nadmierną ilością złogów w organizmie. Zioła pomagające oczyścić organizm to między innymi pokrzywa, łopian, mniszek lekarski. Łyżkę wybranych ziół należy zalać szklanką wrzątku i odstawić na 15 minut pod przykryciem, pić regularnie kilka razy dziennie.

Coraz częściej spotykaną przypadłością stał się zespół jelita wrażliwego, charakteryzuje się między innymi kurczowymi bólami brzucha. Skuteczne leczenie tej choroby jest trudne, jednak da się złagodzić jej objawy stosując naturalne metody.

Jedną z nich jest picie herbat, będących kompozycją odpowiednich ziół. Skutecznie działająca herbata składa się z owocu kolendry, liścia mięty, kwiatu rumianku. Taką mieszankę należy wysuszyć i zmieszać w równych proporcjach. Łyżkę suszonych ziół zalewa się szklanką wody, a następnie zostawia się pod przykryciem na 20 minut. Herbatę powinno stosować się minimum 3 razy dziennie do momentu ustania objawów, jak również profilaktycznie, gdy objawy już nie występują.

Przepis na domowy Amol. To super proste!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię