12 nawyków dzięki którym Twoje życie stanie się lepsze

Czasem spektakularne efekty w postaci szczęśliwego, produkowanego i zdrowego życia wynikają z drobnych zmian wprowadzanych każdego dnia, które stają się elementem Naszej codzienności.

Przedstawiamy 12 nawyków, które zmienią Twoje życie na lepsze!

1. Zapisuj najważniejsze plany na każdy dzień

Wypisanie kilku najważniejszych zadań na dany dzień pozwala na określenie priorytetów oraz skupieniu się na ich realizacji, a dopiero w następnej kolejności wykonywaniu innych, mniej ważnych zadań. Pozwala to na optymalne wykorzystanie każdego dnia bez poczucia straconego czasu i pominięcia najważniejszych zadań.

2. Wysypiaj się

Chodzenie spać o regularnych porach i przesypianie odpowiedniej ilości godzin w ciągu doby sprawia, że pobudka staje się łatwiejsza, a sen pozwala na lepszą regenerację.

3. Ściel łóżko

Rozpoczęcie dnia od pościelenia łóżka to zdrowy nawyk, które pozwala na dobre rozpoczęcia dnia oraz wprowadzenie się w stan sprawczości pozwalający na realizowanie kolejnych stawianych przed Nami zadań.

4. Uśmiechaj się do siebie

Poranna toaletowa to doskonały czas na wdrożenie nawyku uśmiechania się do siebie w lustrze przez 10 sekund. Badania potwierdzają, że nawet wymuszone ruchy mimiczne pozwalają na poprawę nastroju.

5. Zadbaj o przestrzeń wokół siebie

Wdrożenie nawyku odkładania rzeczy na miejsce po skończeni ich używanie pozwala na wyeliminowania bałaganu panującego w życia, a także zaoszczędzenie czasu. Dobrym pomysłem na usprawnienie codziennego funkcjonowania i polepszenie samopoczucia jest także posprzątanie najbliższej przestrzeni przed pójściem spać, co pozwala obudzić się w przyjemnym, pozbawionym zbędnych przedmiotów pokoju

6. Medytuj

Codzienna medytacja to niewymagająca czynność polegająca na uspokojeniu oddechu i pozwoleniu myślom płynąć bez skupiania się na żadnej konkretnej. medytacja może trwać tylko kilka minut w ciągu dnia, a pozwala na uzyskanie szeregu korzyści, do których zaliczyć można zwiększenie poziomu serotoniny, obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie nękającego Nas niepokoju.

7. Praktykuj wdzięczność

Codzienne zapisywanie przed snem, za co jest się wdzięcznym pozwala na skupieniu się na pozytywnych aspektach życia i docenienie dobrych rzeczy, które spotykają Nas każdego dnia.

8. Pisz

Prowadzenie dziennika to nawyk, który pozwala na obserwowanie swoich myśli oraz tego, jak zmieniają się one na przestrzeni dni, tygodni czy miesięcy. Pomaga to w śledzeniu podstępów oraz motywuje do dalszego rozwoju i dbania o siebie.

9. Więcej się ruszaj

Jak każdy wie, aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania ciała oraz dobrego samopoczucia. Jednak nie musisz decydować się na wymagające treningi na siłowni, do których musisz się zmuszać. Wystarczy, że zaczniesz częściej spacerować, wybierać schody zamiast windy czy oddawać się formom aktywności fizycznej, które sprawiają Ci radość

10. Próbuj nowych rzeczy

Dobrym nawykiem, który pomaga uniknąć stagnacji i nudy jest nauczenie się sięgać po nowe rozwiązania urozmaicające codzienność. Może to być pojechanie do pracy inną drogą niż zazwyczaj czy porozmawianie z kimś nieznajomym.

11. Spędzaj czas offline

W dobie wszechobecnych newsów i reklam, warto postawić na czas spędzany offline. Pozwala on na sklepienie swoich myśli na tym, co tu i teraz oraz ograniczenie negatywnego wpływu jaki mają na Nas złe wiadomości i spędzenia zbyt dużej ilości czasu w internecie.

12. Ucz się nowych rzeczy

Uczenie się nowych rzeczy, takich słówka w języku obcym nawet przez 15 minut dziennie pozwala utrzymać mózg w doskonałej kondycji. Dzięki temu z pewnością będzie on sprawny i będzie mógł Nam dłużej służyć.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię