Sprytne sposoby na toksyczne osoby wokół ciebie

Zapewne zdarzyło ci się w życiu trafić na osoby, które zachowywały się wobec ciebie w sposób agresywny, niegrzeczny, krzyczały, a swoim zachowaniem wywoływały poczucie presji i zdenerwowania.

Takie toksyczne osoby potrafią skutecznie zatruć życie, jednak jak się okazuje istnieje metoda na toksyczne osoby wokół Ciebie. Dr Mark Goulston, psychiatra z Uniwersytetu Kalifornii, twierdzi, że nasze negatywne doświadczenia z toksycznymi osobami, można traktować jako pozytywne, jedyną zmienną jest tutaj nasze nastawienie.

Jak radzić sobie z toksycznymi osobami? Dr Goulston jest autorem książki, pt. „Talking to Crazy: How to Deal with the Irrational and Impossible People in Your Life”, gdzie znajdziemy skuteczne porady i metody radzenia sobie z toksycznymi, negatywnymi osobami w naszym życiu. Techniki zawarte w książce, znajdą zastosowanie w życiu codziennym – podczas napotkania niegrzecznego obcego w metrze, starcia z szefem w pracy lub spotkania toksycznego sąsiada.

Zanim jednak wykorzystacie rady zawarte w książce, dr Goulston ostrzega : stosowanie metody może przynieść zaskakujące i nieintuicyjne konkluzje na temat własnych zachowań – innymi słowy, możemy dowiedzieć się o sobie samym, swoim zachowaniu i podejściu do drugiego człowieka, czegoś czego się nie spodziewaliśmy.

Dr Gaulston zdradza, że kluczem do poradzenia sobie z toksycznymi osobami jest zmiana naszego nastawienia, proponuje on ćwiczenie, które ma pomóc w przeciwstawieniu się toksycznym osobom :

  • Rozejrzyj się wokół siebie i wskaż wszystkie negatywne cechy ludzi, którzy są w twoim otoczeniu, szczególnie te, które są dla Ciebie najbardziej uciążliwe i nie do zniesienia.
  • Teraz do wybranych cech dobierz przeciwieństwa i staraj się przez ich pryzmat patrzeć na ludzi. Na przykład, jeśli kolega z pracy irytuje cię swoją niedbałością, wyobraź sobie, że nagle bardzo sumiennie wypełnia swoje obowiązki.
  • Zmień wyobrażenie w rzeczywistość, zacznij traktować swojego kolegę tak jakby faktycznie był sumiennym pracownikiem.

Dr Goulson informuję, że wyżej wymieniona technika nie polega jedynie na „pozytywnym myśleniu”, chodzi o zmianę nastawienia i odpowiednie postępowanie wobec innych : ,, Jeśli zaczniesz to stosować regularnie, ludzie, którzy naprawdę są negatywni, może chociaż trochę zmienią swoje podejście.”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię