Sprytne sposoby na toksyczne osoby wokół ciebie

Zapewne zdarzyło ci się w życiu trafić na osoby, które zachowywały się wobec ciebie w sposób agresywny, niegrzeczny, krzyczały, a swoim zachowaniem wywoływały poczucie presji i zdenerwowania.

Takie toksyczne osoby potrafią skutecznie zatruć życie, jednak jak się okazuje istnieje metoda na toksyczne osoby wokół Ciebie. Dr Mark Goulston, psychiatra z Uniwersytetu Kalifornii, twierdzi, że nasze negatywne doświadczenia z toksycznymi osobami, można traktować jako pozytywne, jedyną zmienną jest tutaj nasze nastawienie.

Jak radzić sobie z toksycznymi osobami? Dr Goulston jest autorem książki, pt. „Talking to Crazy: How to Deal with the Irrational and Impossible People in Your Life”, gdzie znajdziemy skuteczne porady i metody radzenia sobie z toksycznymi, negatywnymi osobami w naszym życiu. Techniki zawarte w książce, znajdą zastosowanie w życiu codziennym – podczas napotkania niegrzecznego obcego w metrze, starcia z szefem w pracy lub spotkania toksycznego sąsiada.

Zanim jednak wykorzystacie rady zawarte w książce, dr Goulston ostrzega : stosowanie metody może przynieść zaskakujące i nieintuicyjne konkluzje na temat własnych zachowań – innymi słowy, możemy dowiedzieć się o sobie samym, swoim zachowaniu i podejściu do drugiego człowieka, czegoś czego się nie spodziewaliśmy.

Dr Gaulston zdradza, że kluczem do poradzenia sobie z toksycznymi osobami jest zmiana naszego nastawienia, proponuje on ćwiczenie, które ma pomóc w przeciwstawieniu się toksycznym osobom :

  • Rozejrzyj się wokół siebie i wskaż wszystkie negatywne cechy ludzi, którzy są w twoim otoczeniu, szczególnie te, które są dla Ciebie najbardziej uciążliwe i nie do zniesienia.
  • Teraz do wybranych cech dobierz przeciwieństwa i staraj się przez ich pryzmat patrzeć na ludzi. Na przykład, jeśli kolega z pracy irytuje cię swoją niedbałością, wyobraź sobie, że nagle bardzo sumiennie wypełnia swoje obowiązki.
  • Zmień wyobrażenie w rzeczywistość, zacznij traktować swojego kolegę tak jakby faktycznie był sumiennym pracownikiem.

Dr Goulson informuję, że wyżej wymieniona technika nie polega jedynie na „pozytywnym myśleniu”, chodzi o zmianę nastawienia i odpowiednie postępowanie wobec innych : ,, Jeśli zaczniesz to stosować regularnie, ludzie, którzy naprawdę są negatywni, może chociaż trochę zmienią swoje podejście.”

12 nawyków dzięki którym Twoje życie stanie się lepsze

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię