8 hotelowych sekretów, które personel trzyma w tajemnicy

Poznanie poniższych sekretów może pomóc ci w znalezieniu lepszego hotelu, czystszego pokoju, a nawet zaoszczędzeniu kilku dolarów.

Anonimowość

Nie istnieje anonimowość w hotelach. Już podczas rezerwacji gość jest sprawdzany – wcześniejsze opinie, status, pozycja często decydują jaki pokój otrzymasz.

Numer rezerwacji 1-800

Nie próbuj się z pracownikami 1-800 targować. Oni mają z góry ustanowione stawki, które muszą oferować. Jeśli zadzwonisz bezpośrednio do hotelu to wtedy możesz negocjować.

Nie dzwoń w tych godzinach

Nie dzwoń między 8 rano a 12 w południe i 17 a 20 wieczorem. W tym czasie większość gości czeka w kolejce do recepcji na wymeldowanie lub zameldowanie. Jeśli dzwonisz zrobić rezerwację lub po specjalną prośbę skontaktuj się z hotelem w innych godzinach.

Zwrot kosztów WiFi

Wiele hoteli uchyli opłatę za WiFi. Poproś o jej uchylenie podczas wymeldowania, a nie zameldowania. Większość hoteli nie wyrazi zgody na uchylenie opłaty z góry.

Poproś o czystą kołdrę

Pościel prana jest codziennie. Kołdry i narzuty jeśli nie ma widocznych plam są prane raz w miesiącu. Podczas meldunku możesz poprosić o czystą kołdrę.

Korzystaj za każdym razem z tego samego hotelu

Jeśli często podróżujesz do tego samego miejsca, korzystaj za każdym razem z tego samego hotelu Poznaj personel. Stali bywalcy są rozpoznawani i traktowani jako VIP-y.

 

Poproś o najniższą stawkę

Struktura cen hoteli zwykle obejmuje standardową stawkę oraz niższe stawki, które zazwyczaj są pomijane i nie są wymieniane przez personel hotelowy, chyba że klient zapyta o nie. Podczas dokonywania rezerwacji warto jest spytać o najniższą stawkę oferowaną przez dany hotel.

Spytaj o rabaty

Hotele zazwyczaj oferują zniżki dla personelu rządowego i wojskowego, na dłuższe pobyty, zniżkę dla seniorów lub posiadaczy AARP. Podczas rezerwacji lub w hotelowej recepcji spytaj czy oferowane są jakiekolwiek zniżki, z których możesz skorzystać.

Wprowadź trochę EKO w swoje codzienne życie

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię