Rosyjska antropolog: Rosję czeka wewnętrzny wzrost przemocy

Rosję czeka wzrost wewnętrznej przemocy i przestępczości – oceniła w rozmowie z Radiem Svoboda rosyjska antropolog społeczny Alewtina Borodulina.

Ekspertka tłumaczy, że rosyjscy żołnierze dokonujący przestępstw wojennych na terytorium Ukrainy po powrocie do kraju będą mieli poczucie bezkarności. Ostrzega też, że część z nich znajdzie zatrudnienie w organach ścigania, policji i Gwardii Narodowej, gdzie w stosunku do współobywateli będą stosować przemoc.

Rozmiary przemocy i grabieży dokonywanych na terytorium Ukrainy są porażające – stwierdziła w rozmowie z Radiem Svoboda antropolog Alewtina Borodulina. „Ludzie, którzy już przekroczyli wszelkie granice, oczywiście po powrocie do Rosji oni znajdą dla siebie miejsce, co oznacza wzrost przestępczości i przemocy, który już widzieliśmy. To jest właśnie twarz putinowskiej Rosji, tego reżimu i tego systemu społecznego, który on stworzył” – tłumaczy rosyjska antropolog.

 

Alewtina Borodulina podkreśla, że każda wojna jest szkołą przemocy i odczłowieczania. Jak dodała, odpowiedzialność za to spoczywa na tych, którzy wszczęli wojnę.

IAR

J. Psaki: USA współpracuje z Polską i Bułgarią w sprawie zróżnicowania źródeł pozyskiwania gazu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię