Pierwsza Dama A. Kornhauser-Duda odwiedziła Chicago. Spotkała się z przedstawicielami organizacji polonijnych

Fot. Twitter @prezydentpl Jakub Szymczuk/KPRP

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda była z wizytą w Chicago, gdzie spotkała się z przedstawicielami organizacji polonijnych. Tematem spotkania była pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Jak podano na oficjalnej stronie Prezydenta RP, podczas spotkania Pierwsza Dama zwracała uwagę na konieczność przygotowania pomocy długofalowej oraz koordynacji działań. Podkreślała, że nawet po zakończeniu wojny Ukraina będzie wymagała odbudowy, a wielu jej obywateli nie będzie mogło wrócić do swoich dotychczasowych domów.

 

Agata Kornhauser-Duda podziękowała amerykańskiej Polonii za zaangażowanie w pomoc Ukraińcom. „W ostatnim czasie Polacy mieszkający zarówno w kraju, ale też i na całym świecie dali się poznać z jeszcze jednej ważnej strony. Pokazali otwartość swoich serc na krzywdę naszych Braci Ukraińców, którzy walczą w obronie swojej wolności i niepodległości, przeciwstawiając się rosyjskiej agresji. Za podejmowane przez Państwa wszelkie działania, za otwarte serca bardzo dziękuję!” – mówiła małżonka prezydenta.

Fot. Twitter @prezydentpl Jakub Szymczuk/KPRP

Wizycie towarzyszyła uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych polonijnym działaczom. Wcześniej Pierwsza Dama odbyła rozmowę z Prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego, Frankiem Spulą.

IAR

17 ciekawostek na temat stanów USA

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię