Tych ryb absolutnie nie spożywaj!

Mówi się, że ryby są niezwykle zdrowe i, że zdecydowanie warto je jeść regularnie. Okazuje się jednak, że nie wszystkie takie są! Dowiedz się jakich ryb nigdy nie powinieneś spożywać.

Których ryb nie powinieneś jeść?

Przez zwiększone zapotrzebowanie na ryby, pojawiło się wiele nowych hodowli. Niestety, przez ich słabą jakość, wartości prozdrowotne ryb również spadły. Obecnie wiele z nich jest pełna toksyn, a ich zjedzenie może przynieść nam więcej szkód, niż korzyści. Których ryb lepiej unikać?

Panga na szczycie listy

Panga często wyławiana jest z zanieczyszczony wód Chin i Kambodży. Dlatego powinniśmy wykluczyć ją z naszej codziennej diety. Co więcej, często stosuje się tam zastrzyki hormonalne, które mają w zamyśle sprawiać, że ryby będą rosły szybciej i staną się większe. Tego typu substancje są niezwykle szkodliwe dla ludzi.

 

Mit o łososiu

Wiele osób uwielbia łososia i przygotowuje go regularnie. Niestety może się okazać, że to błąd. Na szczęście nie chodzi tutaj o wszystkie łososie. Te, które wyławiane są na dziko, będą zdrowe, jednak należy unikać tych hodowlanych. Tam często podaje się im antybiotyki i barwniki, które nadają im charakterystyczny kolor.

Zdrowa flądra?

Niekoniecznie. Flądra często gości na naszych stołach i uchodzi za zdrową rybę. Okazuje się jednak, że przez to, że flądry często żyją w wodach przybrzeżnych, nie będą one dla nas zbyt dobre. Są to wody zanieczyszczone, które mają ogromny wpływ na jakość mięsa, które spożywamy. Niestety flądry również lepiej będzie unikać.

Nie tak zdrowe, jak nam się wydaje

Ryby uchodzą na zdrowy posiłek, pełen wartościowych tłuszczy i białka. Niestety jak widać, okazuje się, że nie zawsze tak jest. Zanim zdecydujemy się na zakup ryby, warto przeanalizować miejsce jej pochodzenia i warunki hodowli. Może się okazać, że za dobrą rybę będziemy musieli nieco więcej zapłacić, ale będzie to zdecydowanie warte tego poświęcenia.

Ciekawostki na temat Albatrosów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię