Skasowała konto córki na mediach społecznościowych. Konto miało prawie 2 mln obserwujących

Wszyscy doskonale wiemy, jak wielki wpływ mają media społecznościowe na użytkowników. Chwalenie się swoim życiem połączone z ocenianiem innych jest na porządku dziennym.

Takie zachowania często odbijają się negatywnie na świadomości, zwłaszcza nieletnich osób, prowadząc do wypaczonego postrzegania świata i samego siebie. To bardzo niebezpieczne zjawisko, szczególnie w okresie dojrzewania.

Ten problem postanowiła rozwiązać pewna Brazylijka, która w trosce o swoją nieletnią córkę, skasowała jej konta na Tik Toku i Instagramie. Dziewczynę obserwowało blisko 2 miliony osób.

 

Fernanda Rocha Kenner jest matką czternastoletniej Valentiny, znanej w sieci jako Nina Rios. Nastolatka zgromadziła w mediach społecznościowych łącznie 1,7 miliona fanów. Fernanda uznała za bardzo niezdrowe dla córki, opieranie swojej samooceny na opiniach przypadkowych osób z Internetu.

Odpowiedzialna mama postanowiła usunąć jej konta. Swoją decyzję argumentowała tym, że takie interakcje odbiły się na rozwoju i wychowaniu Valentiny. W rozmowie z Fantastico Fernanda tłumaczyła:
“Wystarczająco trudno jest Ci dowiedzieć się, kim jesteś w wieku 14 lat. Gdy są dwa miliony których nigdy nie widziałeś, myśląc że cię znają, jest to jeszcze bardziej niebezpieczne. Łatwiej się zatracić.”

Kobieta nazwała też Internet “sceną dla tchórzy” a influencerów “smutnym pokoleniem”, które traktuje byle jaki rozgłos jako sławę. Działania Kenner spotkały się z ogromną falą krytyki w Internecie. To jednak nie zachwiało postawy kobiety. Nie wpłynęło też na jej dobre relacje z córką. Influencerka wyznała, iż w pierwszej chwili zachowanie matki rozzłościło ją. Mimo tego dziewczyna uznała, że skoro matka uważa to za niezbędne, to tak musi być.

Valentina uszanowała decyzję matki rozumiejąc, że zrobiła to dla jej dobra. Zapytana, czy kiedykolwiek zamierza wrócić do wcześniejszego stylu życia i aktywnie udzielać się w mediach społecznościowych, odpowiedziała:
“W tej chwili nie chcę. To będzie coś, co tylko stanie mi na drodze, a to tylko pogorszy sytuację.”
Obecnie Valentina skupiła się na tym co dla ludzi w jej wieku jest najważniejsze, czyli na poznawaniu świata poprzez własne doświadczenia oraz kształtowaniu swojej świadomości nie bazując na poglądach innych osób.

Kobiety, które zmieniły świat na lepszy

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię