9 rzeczy, których nigdy nie powinno się wkładać do suszarki

Jeśli chcesz uniknąć podartych pończoch, rozciągniętych strojów kąpielowych, skurczonych swetrów wełnianych, a nawet pożaru w domu przeczytaj poniższe wskazówki.

Oto 9 rzeczy, których nigdy nie powinno się wkładać do suszarki:

1. Stroje kąpielowe

Strój kąpielowy należy umyć po każdym użyciu, aby usunąć chloru i ślady kremów przeciwsłonecznych. Ale strój kąpielowy nigdy nie powinien się znaleźć w suszarce. Ciepło suszarki może uszkodzić spandex, rozciągając materiał. Strój należy suszyć na powietrzu.

2. Biustonosze

Ten sam powód co strój kąpielowy. Elastyczna guma może zostać uszkodzona przez ciepło co spowoduje, że biustonosz przestanie być dobrze dopasowany. Staniki powinny być suszone na płasko z miseczkami skierowanymi do góry.

3. Rajstopy

W suszarce albo się kurczą, albo rozciągają. Nadmierne turbulencje z innymi częściami garderoby mogą również prowadzić do rozdarcia pończoch.

4. Produkty wełniane

Wełna kurczy się pod wpływem wysokiej temperatury suszarki i bardzo trudno jest przywrócić jej pierwotny kształt. Z tego powodu nie wkładaj do suszarki nic z wełny. Wszystko co wełniane susz na płasko.

5. Dywanik łazienkowy z gumą

Wysoka temperatura może stopić i pokruszyć gumę i potencjalnie doprowadzić do pożaru. To samo dotyczy również dywanów z gumowym podkładem. Te produkty zawsze susz na powietrzu.

6. Ubrania z cekinami i koralikami

Wysoka temperatura suszarki do ubrań może stopić klej utrzymujący ozdoby na miejscu, albo uszkodzić wygląd ozdób. Cekiny i koraliki mogą również zahaczyć o inne ubrania w suszarce niszcząc je.

 

7. Skóra lub sztuczna skóra

Skóra naturalna wysycha i pęka kiedy jest narażona na wysokie temperatury. Natomiast sztuczna skóra kurczy się i wypacza. Susz skórzane przedmioty z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

8. Buty

Wszystkie z gumowym spodem nie dają się do suszenia w suszarkach. Podobnie jak dywaniki. Guma w suszarce może prowadzić do pożaru.

9. Wszystkie produkty z ostrzeżeniem na metce

Jeśli na metce jest napis lub znak, aby nie suszyć w suszarce do ubrań, nie rób tego. Przedmiot prawdopodobnie ulegnie uszkodzeniu i może potencjalnie stanowić zagrożenie pożarowe.

Ma dwie strony. Użycie odpowiedniej ma znaczenie

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię