Ulgi dla mieszkańców stanu w ramach llinois Family Relief Plan

Plan pomocy rodzinie w stanie Illinois powoli wchodzi w życie. Prawie 2 miliardy dolarów ulg zostanie wprowadzonych w najbliższym okresie. Zapewnią one mieszkańcom Illinois oszczędności na paliwie, artykułach spożywczych, podatkach od nieruchomości i przyborach szkolnych.

Zawieszenie podatku od artykułów spożywczych

Od 1 lipca podatek spożywczy Illinois zostanie zawieszony. Jest to część planu budżetu stanu, który został przyjęty na początku tego roku i ma na celu zapewnienie ulg rodzinom zmagającym się z rosnącymi cenami i inflacją.

Stanowy 1% podatek od sprzedaży artykułów spożywczych zostanie zawieszony na cały nowy rok podatkowy – do 1 lipca 2023 roku. Według urzędników pozwoli to zaoszczędzić podatnikom do 400 milionów dolarów.

Zawieszenie podatkowe obejmie „żywność do spożycia przez ludzi, która ma być spożywana poza lokalem, w którym jest sprzedawana”, z wyjątkiem napojów alkoholowych, żywności zawierającej konopie indyjskie dla dorosłych, napojów bezalkoholowych, słodyczy i żywności przygotowanej do natychmiastowego spożycia. Leki nie kwalifikują się.

Tymczasowe obniżenie podatku od innych artykułów

Oprócz powyższych zmian, Illinois obniży również podatek od sprzedaży niektórych artykułów od 5 do 14 sierpnia. Podatki od sprzedaży kwalifikowanej odzieży i artykułów szkolnych zostaną obniżone z 6,25% do 1,25%. Przedmioty obejmują odzież i obuwie o cenie sprzedaży poniżej 125 USD za sztukę oraz przedmioty związane ze szkołą. Pozwoli to zaoszczędzić konsumentom 50 milionów dolarów.

 

Opóźnienie podwyżki podatku od paliw

Zaplanowana przez stan podwyżka podatku od paliw silnikowych zostanie opóźniona od 1 lipca do stycznia 2023 roku. Według rządu Pritzkera pozwoli to zaoszczędzić konsumentom 70 milionów dolarów.

Ulga podatkowa od nieruchomości

Czeki z ulgą podatkową od nieruchomości będą wysyłane automatycznie do kwalifikujących się właścicieli domów we wrześniu. Do 300 USD ulgi w podatku od nieruchomości dla właścicieli domów.

Jednorazowy czeki rabatowe

W ciągu najbliższych pięciu miesięcy większość mieszkańców stanu Illinois – ponad 95% podatników, otrzyma jednorazowy zwrot podatku. Bezpośrednie czeki rabatowe są przeznaczone dla osób zarabiających mniej niż 200 000 USD na indywidualne gospodarstwo domowe lub 400 000 USD na wspólne. Osoby rozliczające się indywidualnie otrzymają 50 USD, a zbiorowi 100 USD, z dodatkowymi 100 USD dla maksymalnie trzech osób pozostających na utrzymaniu.

10 niesamowitych ciekawostek na temat naszego ciała

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię