Najmłodszy profesor w historii Polski

Fot. Facebook Mateusz Hołda

Zaledwie 30 letni Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, został najmłodszym profesorem tytularnym, w historii polskiej nauki.

Karierę rozpoczął w wieku zaledwie 21 lat i po dziewięciu latach wytężonej pracy, doczekał się uhonorowania z rąk Andrzeja Dudy.

Sam uhonorowany nie krył radości:

„To chyba ten moment, na który czeka każdy naukowiec. Wynik dziewięciu lat intensywnej pracy naukowej zaowocował przyznaniem mi tytułu profesora medycyny. I tak oto w wieku 29 lat stałem się najmłodszym w historii Polski profesorem. Na drodze do tego sukcesu było więcej porażek niż zwycięstw – było ciężko (czasami bardzo ciężko), ale na pewno było warto. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – jest Was wielu! Myślę, że to jednak nie jest koniec mojej ścieżki naukowej, a dopiero jej początek” – napisał w mediach społecznościowych prof. Mateusz Hołda.

Hołda w roku 2017 zakończył przewód doktorski, a od lat związany jest z Katedrą Anatomii UJ CM, przy której w 2013 roku założył międzynarodowy zespół naukowy HEART – Heart Embryology and Anatomy Research Team zajmujący się badaniami nad architekturą układu sercowo-naczyniowego.  Wydał około 100 publikacji naukowych, a w 2019 roku amerykańskie czasopismo „Forbes” umieściło go na liście „30 under 30” w prestiżowym gronie osób, które choć nie ukończyły jeszcze 30. roku życia, to już wyrastają na liderów w swoich branżach.

Młody naukowiec jest laureatem wielu prestiżowych nagród, a patrząc na tempo rozwoju jego kariery, niejednym jeszcze, pozytywnie zaskoczy.

Czy można odnieść sukces bez wykształcenia?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię