Dress code przy wykonaniu kary śmierci

Amerykańska dziennikarka Ivana Hrynkiw Shatara, przed relacją z egzekucji więźnia z Alabamy została wyproszona z sali.

Powodem była jej, zdaniem obsługujących wydarzenie, zbyt krótka spódnica. Dziennikarka próbował zsunąć ją na biodra, ale długość garderoby nadal nie byłą zadowalająca.

Shatara miała relacjonować egzekucję Joe Nathana Jamesa Jr, skazanego na śmierć za zabicie swojej byłej dziewczyny, 26-letniej Faith Hall. Zbrodni miał dokonać w 1994 roku. Nigdy nie przyznał się do winy, a proces był wyłącznie poszlakowy. Wbrew protestom karę śmierci wykonano.

Pracująca dla serwisu AL.com dziennikarka usłyszała w centrum medialnym placówki, że jej strój narusza więzienny dress code. Zastrzeżenia dotyczyły nie tylko długości spódnicy, ale także pantofli z odkrytymi palcami.

Żeby relacjonować przebieg wykonania kary śmierci, poprzez podanie zastrzyku z trucizną, kobieta musiała pożyczyć spodnie od jednego z fotografów, oraz zmienić pantofle na tenisówki.

 

W oświadczeniu udostępnionym na Twitterze dziennikarka stwierdziła, że nosiła tę samą spódnicę przy poprzednich podobnych wizytach w zakładach karnych i podczas innych wydarzeń zawodowych bez podobnych „bez incydentów”.

MT

Poziom zanieczyszczenia powietrza wpływa na ryzyko zgonu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię