7 kroków do tego, aby bezstresowo przygotować się na przyjazd gości

Goszczeniu członków rodziny lub przyjaciół to jedna z wielu radości nadchodzącego sezon. Niestety często jest to związane z nerwami, stresem i nieprzespanymi nocami.

Goszczenie bliskich to radość, która ma polegać na wspólnym spędzaniu czasu przy dobrych posiłkach, wspaniałej rozmowie i tworzeniu niezapomnianych wspomnień i zbieraniu nowych doświadczeń. Nie pozwól, aby przygotowania do tych kilku dni przyjemności cię zestresowały.

Zastosuj tych 7 kroków, aby Twoi goście czuli się jak w domu a i ty będziesz tryskać radością:

1. Przygotuj pokój

Jeśli masz w domu wolny pokój. do którego rzadko zaglądasz to czas go odświeżyć. Wypierz prześcieradła i zasłony, przewietrz kołdry, zetrzyj kurze. Zostaw ciekawe materiały do czytania, kilka butelek wody i koszyczek z czekoladkami oraz notatkę z kodem WIFI. Otwórz okno, aby przewietrzyć pomieszczenie.

2. Przeznacz miejsce na walizki

Może to być rozkładany stojak, półka lub mały stoliczek ogrodowy. Cokolwiek wybierzesz, zapewnij miejsce na torbę gości.

 

3. Przeznacz półkę lub szufladę dla gości

Niektórzy goście lubią się rozpakować. Przeznacz miejsce w szafie, szufladę lub półkę dla odwiedzających.

4. Przygotuj łazienkę

Oprócz ręczników zostaw koszyk z podstawowymi przyborami toaletowymi – szampon, odżywka, pasta do zębów. Pamiętaj również o rzeczach, których twoich goście mogli zapomnieć spakować, jak szczoteczki do zębów. Jeśli nie masz osobnej łazienki dla gości, z łazienki którą będziesz dzielić z gośćmi usuń wszystkie rzeczy osobiste. Nie zapomnij o zostawieniu ekstra rolek papieru toaletowego.

5. Przygotuj dodatkowe poduszki i koce

W tym przypadku więcej jest lepiej. Zostaw ekstra koce w sypialni gości oraz poduszki o różnej grubości, sprężystości i elastyczności.

6. Skoncentruj się na swoich gościach

Z chwilą przybycia gości wszystko zmienia się z trybu przygotowań na tryb gospodarza. Twoi goście mają czuć się komfortowa w twoim domu. Unikaj drażliwych tematów.

7. Ułóż harmonogram posiłków

Przygotuj plan posiłków przed przyjazdem gości. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na spędzenie z gośćmi i relaks. Spytaj gości przed przyjazdem co lubią jeść na śniadanie, jaką kawę piją, czy mają jakiekolwiek alergie pokarmowe.

Świąteczne sytuacje najczęściej wywołujące stres i depresję

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię