90 minut grozy pasażerów Lufthansy. 7 z nich hospitalizowanych

Jak donoszą media, niemieckie linie lotnicze i Federalna Administracja Lotnictwa, siedmiu pasażerów Lufthansy trafiło do szpitala po tym, jak w środowy nocny lot z Teksasu do Niemiec trafił na „poważne turbulencje”.

Silne turbulencje lotu numer 469 były na wysokości 37 000 nad Tennessee trwały przez ponad godzinę po czym zdecydowano, aby samolot został skierowany na międzynarodowe lotnisko Dulles w Wirginii. Lądowanie awaryjne odbyło się „bez incydentów około 21:10”. czasu lokalnego.

Lufthansa w oświadczeniu dla Fox Business określiła turbulencje jako „krótkie, ale poważne”. „Lufthansa ubolewa z powodu niedogodności dla pasażerów” – czytamy dalej w oświadczeniu. „Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów i członków załogi jest przez cały czas najwyższym priorytetem Lufthansy”.

Rzecznik międzynarodowego lotniska Dulles powiedział CNN, że pasażerowie i załoga Lufthansy przeżyli około 90 minut turbulencji. Siedmiu rannych pasażerów zostało przetransportowanych do szpitala od razu po wylądowaniu.

Wideo nagrane wewnątrz samolotu po zakończeniu przerażających turbulencji pokazuje jedzenie, śmieci i inne szczątki rozrzucone po całym samolocie.

 

W zeszłym miesiącu loty Lufthansy zostały zakłócone na całym świecie przez awarię techniczną, a wiele jej systemów informatycznych przez pewien czas przestało działać – podobnie jak jej akcje, w wyniku czego akcje spadły o 1,1%.

Deutsche Lufthansa AG ma opublikować swoje wyniki za czwarty kwartał w piątek. Jej akcje spadły w tym roku o prawie 27%.

Global Entry Program – wszystko co musisz wiedzieć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię