W poszukiwaniu szczęścia i większej kontroli nad dniem codziennym

Jeśli poszukujesz większej dawki szczęścia i kontroli nad życiem naukowcy twierdzą, że musisz wprowadzić jedną zmianę w swoim życiu, aby twoje poszukiwania zakończyły się sukcesem.

Ta jedna zmiana pomoże ci lepiej funkcjonować w życiu prywatnym jak i w pracy, szybciej osiągnąć cele życiowe i biznesowe oraz wprowadzi więcej uśmiechu i szczęścia w twoje życie.

Naukowcy z akademickiego centrum medycznego na University of Michigan przebadali sen i nastroje nowych lekarzy. Przez rok czasu sen 2100 lekarzy był monitorowany przez specjalne urządzenia w rodzaju smartwatcha. Naukowcy również monitorowali ich aktywność, nastroje i raz na kwartał poddawali lekarzy testom na depresję.

 

Po śledzeniu danych przez cały rok naukowcy odkryli prostą korelację. Ci lekarze, którzy zgłaszali lepsze nastroje i mieli mniej objawów depresji w każdym kwartale, byli również tymi, których noszone urządzenia śledzące dane wykazały, że mają najmniej zmienne harmonogramy snu. Ci, którzy mieli zmienne harmonogramy, częściej zgłaszali gorsze nastroje i więcej objawów depresji, niezależnie od całkowitej liczby godzin, które faktycznie spali.

Badania wykazały, że spanie o różnych i nieregularnych porach miało taki sam negatywny wpływ na nastrój i objawy depresji jak zbyt mało godzin snu. Nawet jeśli badani nadrabiali godziny snu, ale spali o nieregularnych porach nie byli w stanie poprawić nastroju.

„Te odkrycia podkreślają, że jednolitość pór snu jest niedocenianym czynnikiem, który należy kierować się w przypadku depresji i dobrego samopoczucia” – powiedział dr Srijan Sen. „Praca podkreśla również potencjał urządzeń do noszenia w zrozumieniu ważnych konstrukcji istotnych dla zdrowia, których wcześniej nie mogliśmy badać na dużą skalę”.

Badacze zauważają, że badanie to ma jeszcze większe znaczenie w czasach pandemii. Stres, lęk mają negatywny wpływ na sen. W USA od czasu rozpoczęcia pandemii 67% badanych zgłasza, że ich nawyki i wzorce spania zmieniły się od czasu Covid-19.

Naukowcy sugerują rozpoczęcie zmian od ustalenie regularnych godzin spania oraz nie trzymania w sypialni sprzętu elektronicznego.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię