Biały Dom: nie planujemy rozmieszczenia broni jądrowej w krajach, które przystąpiły do NATO po 1997

Stany Zjednoczone nie planują rozmieszczenia broni jądrowej w krajach, które przystąpiły do NATO po 1997 – poinformował Polskie Radio Biały Dom.

Przedstawiciel urzędu amerykańskiego prezydenta zaznaczył, że USA i NATO stale analizują zmieniające się warunki bezpieczeństwa międzynarodowego.
„Stany Zjednoczone i sojusznicy z NATO stale oceniają zmieniającą się sytuację bezpieczeństwa. W chwili obecnej USA nie planują rozmieszczenia broni jądrowej na terytorium członków NATO, którzy przystąpili do sojuszu po 1997 roku” – stwierdził Biały Dom odpowiadając na pytanie korespondenta Polskiego Radia Marka Wałkuskiego o możliwość włączenia Polski do programu „nuclear sharing” czyli porozumienia o Udostępnianiu broni jądrowej w ramach NATO.

 

Po dalsze komentarze w tej sprawie Biały Dom odesłał do urzędu prezydenta Andrzeja Dudy.

O możliwości objęcia naszego kraju polityką udostępniania broni jądrowej w ramach NATO polski prezydent mówił w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”. Prezydent powiedział, że polska strona rozmawiała na ten temat z amerykańskimi przywódcami i że „temat jest otwarty”.

IAR

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię