Biały Dom ostrzega Iran

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli dokona ataku na jakiegokolwiek obywatela USA. Ostrzeżenie wystosowano po tym jak Departament Sprawiedliwości oskarżył członka irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej o próbę zabicia byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.

 

„Mówiliśmy to już wcześniej ale powtórzymy raz jeszcze: rząd Bidena nie odstąpi od ochrony i obrony wszystkich Amerykanów przed groźbą przemocy i terroryzmu” – napisał w oświadczeniu doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Jake Sullivan ostrzegając, że jeśli Iran dokona ataku na obecnych albo byłych urzędników państwowych to narazi się na poważne konsekwencje.

Departament Sprawiedliwości formalnie oskarżył członka irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej Shahrama Poursafiego o planowanie wynajęcia osoby, która dokonałaby zamachu na byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona.

 

Według aktu oskarżenia Poursafi gotów był zapłacić 300 tys. dolarów za zabicie Boltona. W wypadku udowodnienia winy Irańczykowi grozić będzie od 10 do 15 lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię