Bitcoin rośnie w siłę?

O Bitcoinie słyszał każdy, kto w mniejszym lub większym stopniu porusza się w wirtulanej przestrzeni. Bitcoin to kryptowaluta, która została wprowadzona na rynek finansowy w 2009 roku przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto.

Ten wirtualny pieniądz w ostatnich latach cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników inwestycji giełdowych.

Czy bitcoin rośnie w siłę?

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wzrost kursu bitcoina, budząc optymistyczne prognozy na przyszłość. Według analityków kurs bitmonety może wzrosnąć nawet do 100 tysięcy dolarów, natomiast mniej optymistyczną opinie wyraził sam inwestor Peter Brandt, twierdzi że cena może spaść nawet poniżej 30 tysięcy dolarów.

 

Bitcoin w listopadzie 2021 roku osiągnął historyczny kurs sięgający 69 tysięcy dolarów, jednak nie obyło się bez gwałtownego spadku. Początkiem stycznia gwałtowny regres spowodował obniżkę oscylującą poniżej 33 tysięcy dolarów.
Obecnie notuje się znaczną poprawę notowań kryptowaluty.

Z początkiem tygodnia zanotowano poziom oporu bitcoina wynoszący 45 500 dolarów, lecz w konsekwencji kurs osiągnął próg 44 tysięcy dolarów. Według specjalistów analizy technicznej progres powinien mieć swoją kontynuację dopóki cena utrzymuje swój poziom w okolicach 42 000 dolarów.

Mimo optymistycznych prognoz trzeba liczyć się z ryzykiem jakie niosą inwestycje na giełdach. Podobnie jest z bitcoinem, który w swej historii cieszył się kilkoma znacznymi wzrostami, po których zwykle następował regres. Bez zwątpienia można stwierdzić, że bitcoin to nic innego jak walutowy rollercoaster trzymający w niepewności swoich inwestorów.

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię