Przygotowanie do wykonania odmładzającego masażu twarzy
1. Skóra
Zanim przystąpisz do masażu umyj ręce ciepłą wodą i antybakteryjnym mydłem. Zwiąż włosy. Dokładnie umyj twarz i delikatnie osusz.
2. Produkt
Ciepło dłoni i ruchy wcierające pomagają produktowi – olejkowi, serum, kremowi – lepiej wniknąć w skórę. Produkt musi mieć dobry poślizg. Pomoże to w masowaniu skóry unikając szorowania i rozciągania skóry.
Specjaliści od pielęgnacji skóry rekomendują używanie naturalnych, niemineralnych, olei – takich jak oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olejek różany czy arganowy.
3. Kilka kropli olejku
Wystarczy kilka kropli wybranego przez siebie olejku rozprowadzić na opuszkach palców i wewnętrznej części dłoni.
4. Ruchy
Zawsze wykonuj masaż twarzy w górę a nie w dół. Wykonywanie ruchów w dół twarzy może przyczynić się do bardziej zwiotczałej skóry. Również ruchy wykonuj w kierunku włosów i uszu, pomaga to w pozbyciu się toksyn.
5. Ucisk
Nigdy nie naciągają skóry zbyt mocno. Masz czuć delikatny ucisk na skórze, ale nie jej rozciąganie.
Wykonanie masażu:
1. Zacznij od masowania obszaru limfatycznego
Wielu uważa, że toksyny spływają z twarzy do węzłów chłonnych znajdujących się pod uszami po bokach szyi. Masowanie tego obszaru pomaga uwolnić toksyny i zapobiec ich odkładaniu się na twarzy. Czubkami palców masuj okolice chłonne okrężnymi ruchami przez jedną minutę.
Wykonuj ruchy szerokich kółek od spod uszu, w dół w kierunku gardła, do obojczyka i z powrotem w górę wzdłuż linii szczęki, atak aby obie dłonie spotkały się na środku brody i z powrotem w kierunku uszu, gardła aż do obojczyka.
2. Masowanie czoła
Szerokimi ruchami okrężnymi masuj jednocześnie obie strony czoła. Zacznij w pobliżu skroni i przesuwaj się stopniowo w kierunku środka czoła, a następnie cofnij się na boki. Kontynuuj przez minutę.
Kolejny masaż czoła wykorzystuje kostki palców. Umieść kostki między brwiami i przesuwaj je do góry w kierunku linii włosów.
3. Masowanie okolic oczu
Umieść palce na łuku brwi. Przeciągnij je lub uciskaj wokół zewnętrznych kącików oczu, delikatnie przesuń je pod oczami i zakończ palcami w wewnętrznych kącikach oczu. Kontynuuj wzdłuż boków nosa i wzdłuż linii brwi. Powtarzaj ruch przez jedną minutę.
Masowanie okolic oczu pomaga zwalczyć opuchnięte oczy. W razie potrzeby użyj dodatkowego oleju, aby palce nie naciągały delikatnej skóry wokół oczu.
4. Masowanie policzków
Oprzyj kostki na policzkach w pobliżu grzbietu nosa i przeciągnij nimi po policzkach w kierunku uszu.
Kolejny masaż policzków polega na umieszczeniu palca wskazującego i kciuka w okolicy kącików uszu. Złap skórę policzków, nie naciągając skóry pod oczami, między palec a kciuk i przesuwaj po linii kości policzkowej w górnym kierunku uszu.
5. Masowanie okolic ust
Blisko kącików ust umieść palec wskazujący i środkowy. Delikatnie naciskając w górę przesuwaj palce w kierunku uszu.
6. Masowanie brody i szczęki
Umieść palec wskazujący na środku brody na linii szczęki, a kciuk tuż poniżej. Delikatnie szczypiąc skórę przesuwaj palce po linii szczęki od środka brody w kierunku dołu uszu.
7. Nie przegap szyi i dekoltu
W tych obszarach wykonaj lekkie, szybkie ruchy w górę szyi do linii żuchwy, aby pomóc podnieść skórę, a następnie użyj małych, okrężnych ruchów opuszkami palców od środka dekoltu na zewnątrz. Pomoże to wygładzić zmarszczki powstałe podczas snu na boku.