Jak wykonać odmładzający masaż twarzy?

Przygotowanie do wykonania odmładzającego masażu twarzy

1. Skóra

Zanim przystąpisz do masażu umyj ręce ciepłą wodą i antybakteryjnym mydłem. Zwiąż włosy. Dokładnie umyj twarz i delikatnie osusz.

 

2. Produkt

Ciepło dłoni i ruchy wcierające pomagają produktowi – olejkowi, serum, kremowi – lepiej wniknąć w skórę. Produkt musi mieć dobry poślizg. Pomoże to w masowaniu skóry unikając szorowania i rozciągania skóry.
Specjaliści od pielęgnacji skóry rekomendują używanie naturalnych, niemineralnych, olei – takich jak oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, olejek różany czy arganowy.

3. Kilka kropli olejku

Wystarczy kilka kropli wybranego przez siebie olejku rozprowadzić na opuszkach palców i wewnętrznej części dłoni.

4. Ruchy

Zawsze wykonuj masaż twarzy w górę a nie w dół. Wykonywanie ruchów w dół twarzy może przyczynić się do bardziej zwiotczałej skóry. Również ruchy wykonuj w kierunku włosów i uszu, pomaga to w pozbyciu się toksyn.

5. Ucisk

Nigdy nie naciągają skóry zbyt mocno. Masz czuć delikatny ucisk na skórze, ale nie jej rozciąganie.

Wykonanie masażu:

1. Zacznij od masowania obszaru limfatycznego

Wielu uważa, że ​​toksyny spływają z twarzy do węzłów chłonnych znajdujących się pod uszami po bokach szyi. Masowanie tego obszaru pomaga uwolnić toksyny i zapobiec ich odkładaniu się na twarzy. Czubkami palców masuj okolice chłonne okrężnymi ruchami przez jedną minutę.

Wykonuj ruchy szerokich kółek od spod uszu, w dół w kierunku gardła, do obojczyka i z powrotem w górę wzdłuż linii szczęki, atak aby obie dłonie spotkały się na środku brody i z powrotem w kierunku uszu, gardła aż do obojczyka.

2. Masowanie czoła

Szerokimi ruchami okrężnymi masuj jednocześnie obie strony czoła. Zacznij w pobliżu skroni i przesuwaj się stopniowo w kierunku środka czoła, a następnie cofnij się na boki. Kontynuuj przez minutę.

Kolejny masaż czoła wykorzystuje kostki palców. Umieść kostki między brwiami i przesuwaj je do góry w kierunku linii włosów.

3. Masowanie okolic oczu

Umieść palce na łuku brwi. Przeciągnij je lub uciskaj wokół zewnętrznych kącików oczu, delikatnie przesuń je pod oczami i zakończ palcami w wewnętrznych kącikach oczu. Kontynuuj wzdłuż boków nosa i wzdłuż linii brwi. Powtarzaj ruch przez jedną minutę.
Masowanie okolic oczu pomaga zwalczyć opuchnięte oczy. W razie potrzeby użyj dodatkowego oleju, aby palce nie naciągały delikatnej skóry wokół oczu.

4. Masowanie policzków

Oprzyj kostki na policzkach w pobliżu grzbietu nosa i przeciągnij nimi po policzkach w kierunku uszu.

Kolejny masaż policzków polega na umieszczeniu palca wskazującego i kciuka w okolicy kącików uszu. Złap skórę policzków, nie naciągając skóry pod oczami, między palec a kciuk i przesuwaj po linii kości policzkowej w górnym kierunku uszu.

5. Masowanie okolic ust

Blisko kącików ust umieść palec wskazujący i środkowy. Delikatnie naciskając w górę przesuwaj palce w kierunku uszu.

6. Masowanie brody i szczęki

Umieść palec wskazujący na środku brody na linii szczęki, a kciuk tuż poniżej. Delikatnie szczypiąc skórę przesuwaj palce po linii szczęki od środka brody w kierunku dołu uszu.

7. Nie przegap szyi i dekoltu

W tych obszarach wykonaj lekkie, szybkie ruchy w górę szyi do linii żuchwy, aby pomóc podnieść skórę, a następnie użyj małych, okrężnych ruchów opuszkami palców od środka dekoltu na zewnątrz. Pomoże to wygładzić zmarszczki powstałe podczas snu na boku.

Jak dbać o dłonie – naturalnie!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię