Kandyduje na fotel prezydenta w 2024 roku. Kim jest Vivek Ramaswamy?

37-letni absolwent Uniwersytetów Harvarda i Yale oraz milioner biotechnologiczny dla wielu jest nową twarzą na politycznej arenie.

W 2022 roku Ramaswamy rozważał kandydaturę w wyborach do Senatu Stanów Zjednoczonych w Ohio. Skończyło się to na rozważaniach i w lutym tego roku głosił swoją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych w wyborach 2024 roku w programie „Tucker Carlson Tonight”. Jego sloganem wyborczym jest Revive American Excellence – Ożyw amerykańską doskonałość.

W artykule opublikowanym w Wall Street Journal powiedział, że startując ma nadzieję zapoczątkować „ruch kulturowy mający na celu stworzenie nowego amerykańskiego snu” opartego na „dążeniu do doskonałości”.

 

Kim jest Vivek Ramaswamy?

  • Prawnik
  • Businessman
  • Inwestor
  • Autor
  • Aktywista polityczny
  • Republikanin
  • Tenisista
  • Pianista
  • Mąż
  • Ojciec

Ramaswamy urodził się w 1985 roku w Cincinnati, Ohio. Jego rodzina wyemigrowali do USA z Indii. Po ukończeniu jezuickiego liceum, wyruszył na podbój Harwardu, który ukończył z wyróżnieniem. Kilka lat później otrzymał tytuł prawnika na Yale Law School.

Po ukończeniu Harwardu, Ramaswamy i Travis May współzałożyli Campus Venture Network, firmę technologiczną, która dostarczała oprogramowanie i zasoby sieciowe przedsiębiorcom uniwersyteckim.

Pracował w QVT Financial, zarządzającym funduszem hedgingowym z Wall Street, od 2007 do 2014 roku.

W 2014 roku zdecydował się podjąć nowe wyzwanie i założył Roivant – firmę farmaceutyczną.

W 2020 roku Ramaswamy był współzałożycielem Chapter Medicare, platformy nawigacyjnej Medicare.

Na początku 2021 roku Ramaswamy ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Roivant Sciences.

Znalazł się na dwóch listach magazynu Forbes – 30 under 30 oraz America’s Richest Entrepreneurs Under 40.

Ramaswamy jest również autorem. Wydał dwie książki – „Woke, Inc.”  i „Nation of Victims: Identity Politics, the Death of Merit, and the Path Back to Excellence”.

 

Jego żona, Apoorva, również ukończyła Yale z tytułem lekarza medycyny. Obecnie jest lekarzem laryngologiem specjalizującym się w zaburzeniach połykania oraz zaburzeniach głosu u pacjentów po leczeniu onkologicznym w Klinice Otolaryngologii-Chirurgii Głowy i Szyi na Ohio State University.

Vivek i Apoorva mają dwóch synów.

Więcej informacji na temat Remaswamy można przeczytać na stronie https://www.vivek2024.com/

Pewex, dolary i banany czyli luksus minionych lat

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię