Piętrowe siedzenia w samolocie? Jest prototyp

Fot. CNN Travel

Co jakiś czas możemy usłyszeć w mediach społecznościowych o coraz to nowszych nowinkach technologicznych wprowadzanych do wyposażenia samolotów, mających na celu zwiększenie komfortu z lotu.

Jednymi z nich są zdecydowanie piętrowe siedzenia, o których umiejscowieniu w tych środkach lokomocji mogliśmy usłyszeć już parę lat temu. Jednak ale dopiero w 2022 roku na targach Aircraft Interiors Expo w Hamburgu mogliśmy zobaczyć w pełni gotowy prototyp i przekonać się, jak może taki zamysł ma w ogóle wyglądać.

Tanie loty mają być inspiracją dla piętrowych siedzeń w samolotach

Można powiedzieć, że to właśnie kwestie komfortu podróży skłoniły autora pomysłu prezentowanego na 2022 Aircraft Interiors Expo w Hamburgu, czyli Alejandro Núñeza Vicente, do zaprojektowania tego wnętrza. Zostało ono nazwane Chaise Longue Airplane Seat.

 

Autor tłumaczy, iż jeszcze za czasów studenckich często korzystał z tanich linii lotniczych i klasy ekonomicznej, w których warunki przy dłuższych lotach były po prostu niezbyt przyjazne dla podróżujących, a wręcz można powiedzieć, że uciążliwe.

Ten stan faktyczny miał się przyczynić do wymyślenia przez niego koncepcji piętrowych siedzeń. Postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować projekt pasujący do najczęściej wykorzystywanych obecnie przez klientów linii lotniczych typów samolotów, takich jak Boeing 747, czy Airbus A330.

Mimo tego, że nie udało mu się do tej pory podpisać żadnej wiążącej umowy, to pomysł zyskał popularność, a Alejandro Núñez Vicente uzyskał solidny zastrzyk finansowy. Różni się on od klasycznej wersji tym, że siedzenia nie są uniwersalne i oferują różne możliwości w zależności od rzędu, a miejsce w górnym rzędzie wymaga pokonania kilku stopni, więc może być problematyczne dla części pasażerów, m.in. seniorów czy osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Ponadto ma to też swoje inne wady w tym braku schowków nad głową, jednak projekt nie ma jeszcze swojej finalnej wersji i możemy się spodziewać, że ulegnie stanowczym poprawkom.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię