Pistolety zabawkowe Gel Blaster wycofywane z obiegu

Firma Gel Blaster wycofuje ze sprzedaży jeden ze swoich produktów. Gel Blaster SURGE 1.0, popularny pistolet zabawkowy zostaje wycofany z powodu przegrzewających się baterii.

Gel Blaster sprzedał ponad 60 000 tych pistoletów. Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (Consumer Product Safety Commission) stwierdziła, że znajdujące się w pistoletach baterie po przegrzaniu mogą ulec zapaleniu stwarzając zagrożenie pożarowe.

Firma zdecydowała się na wycofanie produktu po tym jak otrzymała ponad 30 zgłoszeń o zapaleniu się baterii w pobliżu uchwytu znajdującego się w pistolecie. W uchwycie znajduje się akumulator litowo-jonowy. Niektóre z zapaleń doprowadziły do pożaru.

SaferProducts.com podaje, że jedna z rodzin składających raport napisała, że ​​broń zapaliła się w nocy podczas ładowania i doprowadziła do zapalenia blatu kuchennego, na którym leżała. Rodzina obudziła się po tym jak czujniki dymu włączyły się w domu.

Pistolety Gel Blaster SURGE 1.0 sprzedawane były na terenie całego kraju w okresie od sierpnia 2020 roku do października 2021 roku.
Pistolet jest biało – szarego koloru z nadrukowanym pomarańczowym napisem „SURGE”. Na górze pistoletu znajduje się pojemnik na żelki. Pojemnik wyglądem przypomina żarówkę w kształcie ananasa.

Jak dodaje Consumer Product Safety Commission, każdy posiadacz pistoletu – zabawki Gel Blaster SURGE 1.0 powinien przestać go natychmiast używać i skontaktować się z Gel Blaster. Firma będzie rozsyłać do właścicieli  zabawek opłacone paczki, aby zwrócić produkt i otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Konsumenci z pytaniami mogą skontaktować się z Gel Blaster pod numerem 844-435-5387 w godzinach od 8:00 do 17:00, od poniedziałku do piątku lub pocztą elektroniczną pisząc na adres recall@gelblaster.com.

ZJ

Co robić jak zabraknie prądu?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię