Szczepionka firmy Johnson & Johnson – czym się różni od pozostałych?

Firma Johnson & Johnson złożyła podanie o zezwolenie na awaryjne użycie swojej szczepionki COVID-19

Firma Johnson & Johnson złożyła w wniosek o zezwolenie na stosowanie ich jednodawkowej szczepionki przeciwko koronawirusowi w nagłych wypadkach. FDA możesz ją zatwierdzić w ciągu dwóch tygodni.

44 tysiące ochotników wzięło udział w globalnych badaniach nad szczepionką przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson.

Szczepionka Johnson & Johnson wymaga tylko jednej dawki, w przeciwieństwie do szczepionek dwudawkowych firm Pfizer i Moderna. Oznacza to, że ​​będzie łatwiejsza do dystrybucji.

Jest też dużo łatwiejsza do przechowywania. Nowa szczepionka jest stabilna przez okres dwóch lat w temperaturze minus 4 stopnie Fahrenheita, a przez co najmniej trzy miesiące w większości standardowych lodówek w temperaturach od 36 do 46 stopni. Natomiast szczepionka Pfizera musi być przechowywana w bardzo zimnych zamrażarkach, które utrzymują ją w temperaturze od minus 112 do minus 76 stopni Fahrenheita, a szczepionkę Moderny potrzebuje temperatury między minus 13 a 5 stopni Fahrenheita.

 

Eksperci jednak zwracają uwagę, że szczepionka firmy Johnson & Johnson jest mniej skuteczna niż pozostałych dwóch firm. Jest skuteczna w 66% w przypadku umiarkowanych i ciężkich przypadków COVID-10. Skuteczność szczepionki Pfizer to 95% a Moderny 94%.

W wydanym oświadczeniu, przedstawiciele firmy podali że ​​„produkt będzie dostępny do wysyłki natychmiast po autoryzacji”.

„Zgłoszenie naszej szczepionki przeciwko COVID-19 w celu uzyskania pozwolenia na użycie jej w nagłych wypadkach jest kluczowym krokiem w kierunku zmniejszenia rozprzestrzeniania się wiruas na całym świecie i położenia kresu pandemii” – powiedział Paul Stoffels, dyrektor naukowy Johnson & Johnson.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię