Tajemniczy nabywca największej na świecie butelki whisky ujawniony!

whisky

Tajemniczym nabywcą największej na świecie butelki whisky okazał się miłośnik alkoholi z Wietnamu.

Viet Nguyen Dinh Tuan dodał do swojej kolekcji butelkę o imponującej wysokości 5 stóp 11 cali, znaną jako The Intrepid.

Biznesmen, który posiada kolekcję whisky i koniaku o wartości szacowanej na 158,3 miliona funtów, otrzymał również oficjalny certyfikat Guinness World Records, informujący że zakupiona butelka jest największą na świecie.

butelka whisky

311-litrowa butelka została stworzona przez Daniela Monka z Cask World i Rosewin Holdings i napełniona 32-letnim szkockim single maltem Macallan.

Butelka, która została napełniona w Duncan Taylor’s w Huntly, a następnie wystawiona na aukcję w Lyon & Turnbull w Edynburgu uzyskała cenę ponad 1 milion funtów w zeszłym roku.

Nazwa „The Intrepid” powstała na cześć determinacji i osiągnięć 11 z najbardziej pionierskich odkrywców świata, którzy są przedstawieni na butelce, w tym Sir Ranulph Fiennes, Sir Robin Knox-Johnston, Dr Geoff Wilson, Karen Darke, Olly Hicks i Jamie Ramsay.

Jako doświadczony inwestor inwestujący w rzadkie alkohole, Viet jest doceniany za swoją trzydziestoletnią pasję poszukiwania najrzadszych, najstarszych i najwyborniejszych butelek koniaku i whisky na świecie.

The Intrepid dołączył do skarbów, w tym jedynego na świecie kompletnego zestawu Macallan Fine & Rare, największej na świecie butelki koniaku, najstarszej butelki whisky na świecie – w wieku prawie 150 lat – oraz wielu innych rzadkich i bardzo cennych butelek whisky i koniaku.

Pan : „Spędzałem swój wolny czas na kolekcjonowaniu tych butelek przez dziesięciolecia. Historia i tradycje produkcji whisky nadają każdej butelce jej rzadkość, i to właśnie w tym widzę jej wartość. Zachęciły mnie trzy główne powody do nabycia The Intrepid: fakt, że to Największa Butelka Świata, zawiera Macallana i zostałem zainspirowany rekordowymi osiągnięciami 11 odkrywców przedstawionych na etykiecie butelki.” powiedział Viet

9 powodów, dla których warto pić piwo

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię